Výbuch prešovskej bytovky má svojich hrdinov. Traja hasiči dokázali takmer nemožné

Priznali sa, že jedna vec ich trápi.

Prešovský tragický výbuch bytovky má svojich hrdinov. Ministerka vnútra ocenila troch hasičov, ktorí profesionálne zvládli náročný zásah. Dvaja z nich neváhali nasadiť ani vlastný život.

Horiacu bytovku hasiči prirovnali k bojisku. O život v nej bojovali jeho obyvatelia a oni bojovali o ich záchranu. Nikto z nich ale tento boj nevzdával. Trvalo niekoľko hodín, kým začali nad ohňom vyhrávať.

Veliteľ zásahu a dvaja hasiči sa v horiacej bytovke po výťahovej šachte vyšplhali až na ôsme poschodie. Schodisko bolo zborené. Hadicou z hydrantu hasili menšie ohniská a ľudí posielali k oknám.

Ocenení boli medailami za hrdinský čin, no necítia sa byť hrdinami. Na to, čo zažili v horiacom paneláku, neradi spomínajú.

Trápi ich len kritika, ktorá sa šírila po sociálnych sieťach. Mnohí im vyčítali, že sa im nepodarilo zachrániť všetkých.

Postup evakuácie i hasenia požiaru, ktorý zvolil veliteľ zásahu, ocenila ministerka vnútra, ale aj členovia parlamentného brannobezpečnostného výboru.

Výbuchom zdemolovaný panelák, v ktorom zahynulo osem ľudí, budú postupne odvrchu rozoberať. Z Čiech je už na ceste špeciálna technika, s búracími prácami by mali začať v najbližších dňoch.

Viac v reportáži Martina Jedináka


PREŠOV/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti