Nepríjemná správa pre stovky ľudí: Samsung na západnom Slovensku chystá veľké prepúšťanie

Monika Hilmerová
Zdroj: TVNOVINY.sk

Ľudia sa dozvedeli to, čo nechceli pred Vianocami počuť.

Nepríjemná správa pre stovky ľudí. Dozvedeli sa to, čo nechceli pred Vianocami počuť. V Samsungu v Galante sa chystá veľké prepúšťanie. Prvé výpovede majú zamestnanci dostať tesne po novom roku. Ďalší o pár týždňov neskôr. 

Samsung v Galante má okolo 1800 zamestnancov. Z fabriky nám už niekoľko dní prichádzajú ponosy, že od vedenia dostali netradičný vianočný darček. Oznámenie, že v budúcom roku stovky ľudí prídu o prácu.

Michal pracuje vo fabrike desať rokov. Má dve deti. Už dlhšie sa na prevádzke vraj pošuškávalo, že sa bude vo veľkom prepúšťať, no nemyslel si, že to neberie takýto rýchly spád. "Tak ako mnohí, aj ja mám hypotéku mám svoje podĺžnosti a jednoducho neviem si predstaviť, že zostanem bez príjmu, mám jedno dieťa a nechcem uvažovať nad tým, keď o tú prácu prídem," reagoval Michal.

To, že končia dve prevádzky, im oznámil topmanažment na konci pracovnej zmeny. Zrušiť sa má celá výroba, kde sa skladajú televízory a ostane iba koncový baliaci a montážny proces. Ľudia majú odchádzať na etapy. Prepustiť by mali 500 až 800 zamestnancov.

Viac uvidíte v reportáži Romana Ruttkaya


GALANTA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Galanta

Dôležité udalosti