Detaily vraždy podnikateľa. Sú v nej namočení aj členovia bankomatovej mafie

Za likvidáciu Alojza Bórika mali zinkasovať tri milióny korún. Objednávku tlmočil zavraždený Galanťan Maroš Kováč.

Tri milióny slovenských korún mal zinkasovať gang za vraždu šalianskeho podnikateľa Alojza Bórika. Policajti teraz po 11 rokoch odkrývajú, ako skupina v takzvanom mafiánskom trojuholníku - medzi Sereďou, Galantou a Šaľou - fungovala. Podľa vyšetrovateľa stoja za vraždou aj viacerí členovia takzvanej bankomatovej mafie.

Vraždu zadal muž považovaný za bossa gangu

Galanta, február 2011. V aute leží rozstrieľaný Maroš Kováč, podľa policajtov boss zločineckej skupiny, ktorá fungovala v okolí. Zavraždili ho tri roky po tom, čo mal od doposiaľ neznámej osoby prebrať objednávku na likvidáciu podnikateľa z neďalekej Šale Alojza Bórika. Iróniou osudu je, že spôsob vykonania vrážd oboch mužov bol veľmi podobný.

Maroš Kováč za likvidáciu Alojza Bórika zo Šale ponúkol svojim mužom 3 milióny korún, píše Nový čas. Vražedné komando malo byť zložené z dvojice Peter Taufer a Roman Paulus. Obaja známi z kauzy bankomatovej mafie a obaja sú za mrežami. Prvý za krádeže, druhý za inú vraždu.

Zbraň a strelivo na vraždu Bórika podľa obvinenia zabezpečil Miroslav Janeba. Aj Janeba mal už v minulosti opletačky so zákonom. Teraz ho zadržali pre vraždu Alojza Bórika počas nedávnej akcie a sudca ho poslal za mreže.

Zdroj: TV Markíza

Miesto činu: Šaľa, objekt: Alojz Bórik

Roman Paulus a Peter Taufer si 19. marca 2008 na Alojza Bórika počkali pri jeho dome, píše vyšetrovateľ v uznesení a dopĺňa, že prvý šoféroval, druhý na podnikateľa vystrelil zo samopalu cez strešné okno.

Otca piatich detí dostrieľali tak, že nemal šancu prežiť. Po vražde ušli smerom na Sereď, kde sa podľa Nového času Peter Taufer zbavil samopalu. Potom sa vraj stretli s bossom Kováčom, ktorý im vyplatil 3 milióny korún.

Pri vražde mal svoju úlohu aj ďalší údajný člen bankomatovej mafie. Šaľan Marek Danihel zabezpečil a po vražde ukryl auto. Po mužovi roky márne pátrajú. Niektorí si myslia, že už nie je medzi živými.


Mafiánsky trojuholník

Zločinecká skupina fungovala v takzvanom mafiánskom trojuholníku - medzi Šaľou, Galantou a Sereďou, minimálne od roku 2004 do smrti Maroša Kováča. (MAPA) Podľa policajtov im šéfoval práve on. Niektorých sme videli na jeho pohrebe. Niesli truhlu.

No a títo muži mali patriť pod Maroša Kováča. Mnohých z nich označujú za členov bankomatovej mafie. Medzi nimi aj je aj Ján Golis. Ani ten už nie je medzi živými. Policajti ho zastrelili pri pokuse o krádež auta.

O vražde Alojza Bórika zo Šale mali prehovoriť viacerí. Zvrat po rokoch zaskočil aj vdovu. „Ja netuším, vôbec tie mená nepoznám. Úplne neznáme mená sú to pre mňa," povedala nám vdova.

Kto si u Maroša Kováča objednal vraždu Alojza Bórika a kto zlikvidoval jeho samého? Na tieto otázky zatiaľ odpovede nepoznáme, no možno teraz členovia gangu odkryjú aj tieto detaily.

Reportáž do Televíznych novín pripravila reportérka Zuzana Ferenčáková.BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti