Vedela, že zomrie. Dievča (†8) malo vzácny typ rakoviny, lekári naň prišli neskoro

Policajti vstupujú do budovy, kde sídli aj Národná diaľničná spoločnosť (NDS).
Zdroj: Facebook/Darcy Rae´s Dreams

Jej matka verí, že ak by chorobu zistili skôr, šance dcéry by boli omnoho vyššie.

Vedela, že zomrie. Len 8-ročná Darcy McGuireová z mesta Fife v Škótsku zlým určením diagnózy napokon v nedeľu nadránom zomrela. Píše Daily Mail.

Keď mala tri roky, začali jej zdravotné problémy. Darcy opakovane navštevovala svojho praktického lekára a viacero špecialistov, ktorým sa nepodarilo zistiť skutočnú príčinu.

Trvalo štyri roky, kým sa podarilo zistiť zriedkavú rakovinu kostí. Dovtedy boli presvedčení o tom, že Darcy len bolia nohy a nie je za tým nič vážnejšie.

Dievča však vedelo, že sa mýlia. Aj preto pomohla mame naplánovať svoj vlastný pohreb. V nedeľu prišla smutná správa, Darcy svoj boj prehrala.

Jej matka Carol však verí, že ak by chorobu zistili skôr, šance dcéry by boli omnoho vyššie. Všetko sa to začalo hrčkou na chrbtici. Lekári ju upokojovali, že sa nemá čoho báť.

Názor nezmenili ani minulé leto po tom, čo Darcy začala rapídne chudnúť. V januári tohto roka sa jej stav zhoršil natoľko, že čoraz viac sa potkýnala a padala.

Až potom lekári prišli na skutočnú príčinou, veľmi výnimočnú rakovinu chordóm, ktorou každý rok trpí v priemere len jedno dieťa z 20 miliónov.

V tom čase jej už na chrbte rástli veľké nádory, pričom ochorenie napadlo už aj rebrá, pľúca, lebku, ruky a nohy.

„Hnev a frustrácia boli obrovské. Ako mama som vedela, že niečo nebolo v poriadku. Vždy sa k tomu stavala čelom. Vedela, že jedného dňa, žiaľ, zomrie," hovorí Carol.

Lekári sa snažili zmenšiť nádory chemoterapiou, ale pre pokročilé štádium ochorenia to už nebolo možné.

Fakt, že sa skutočnú príčinu podarilo odhaliť až po štyroch rokoch, zaskočil aj doktorku, ktorej sa to podarilo.

LONDÝN/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti