Dávid (19) brutálne zabil otca, lebo týral jeho aj matku. Do prípadu zasiahla prezidentka

Nastúpiť na výkon trestu mal ešte pred Vianocami.

Mladík, ktorý brutálnym spôsobom zabil svojho otca, lebo ho roky spolu s mamou týral, do väzenia nepôjde. Dávida (19) z Galanty poslal súd za vraždu na dva roky za mreže. Nastúpiť na výkon trestu mal ešte pred Vianocami. Zmena nastala, keď prípad začala riešiť prezidentka.

Dávid sa o objímal so svojou užialenou matkou pár minút potom, keď ho sudkyňa odvolacieho súdu definitívne poslala za vraždu otca do väzenia.

Po rozhodnutí súdu začal národ reagovať. Dávida ľudia na sociálnych sieťach podporovali, želali mu veľa síl, a dávali mu nádej, že keď vyjde na slobodu, začne žiť nový a hlavne pokojný život. Desať dní po verdikte súdu má Dávid ale i jeho rodina dôvod na radosť. Zasiahla prezidentka Zuzana Čaputová. Nariadila odloženie výkonu trestu.

"To až do doby, keď bude rozhodnuté o samotnej žiadosti o milosť. Ten proces trvá niekoľko týždňov, môže trvať niekoľko mesiacov," reagoval Martin Strižinec z prezidentskej kancelárie.

Dávid mal sedemnásť rokov, keď sa po dlhých rokoch fyzického a psychického týrania zo strany otca a pohľadov na zničenú a naposledy veľmi uplakanú matku, ktorá si chcela siahnuť na život, rozhodol ich trápenie ukončiť. Otca tyrana a alkoholika usmrtil v spánku. Sedemnásťkrát ho bodol nožom do chrbta a trikrát udrel robotníckym kladivom do hlavy.

Po incidente sám išiel na políciu a povedal, čo vykonal.

Reportáž nakrúcal Roman Ruttkay


TRNAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Galanta

Dôležité udalosti