Obvinený Paľov odmieta, že by zavraždil poslanca Rakovského

V roku 2013 vybuchlo v Žiari nad Hronom auto, v ktorom sedel právnik Marek Rakovský.
Zdroj: TV Markíza

Na prvom hlavnom pojednávaní vyhlásil, že skutočný páchateľ je na slobode.

Obžalovaný bývalý hasič Peter Paľov odmieta, že by sa podieľal na vražde mestského poslanca a advokáta Mareka Rakovského. Ten zomrel pri výbuch auta v júli 2013. 

"Nikdy som nebohého nepoznal a nikdy som o ňom nepočul, počul som o ňom len v správach, keď bol zavraždený. Nikdy v živote som nikomu neublížil. Dôrazne odmietam spáchanie tohto skutku. Podľa obžaloby som sa mal dopustiť skutku s ďalšími osobami. Kto sú tie osoby a kde sú? Odmietam, žeby som sa niekedy ocitol na adrese, kde bol zavraždený pán Rakovský," uviedol obžalovaný.

Zdroj: somreporter@markiza.sk

Rakovský sa venoval civilnému právu. V prípade dokázania viny pred súdom hrozí Petrovi Paľovovi trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, prípadne doživotie.

V júli tohto roka národná protizločinecká jednotka NAKA obvinila 33-ročného Petra Paľova aj zo zosnovania ďalšieho výbuchu. Podľa NAKA si mal v roku 2014 zadovážiť ruský granát.

"Dňa 5. februára toho roka prišiel v nočných hodinách do Detvy a aktivovaný granát hodil do dvora súkromnej firmy, čím poškodil fasádu budovy, okno, dvere a auto," uviedla polícia v júli na svojej sociálnej sieti s tým, že motív jeho konania je predmetom vyšetrovania.

Za klamstvo zároveň označila polícia tvrdenia Petra Paľova, podľa ktorých sa na danom zločine mala podieľať NAKA. "Priebeh vyšetrovania takéto obvinenie absolútne vylučuje," zdôraznila polícia. 

PEZINOK/tasr

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti