Sviatky 2020: Ako vychádzajú predĺžené víkendy a kedy sa oplatí zobrať si dovolenku?

Deti sa môžu tešiť na veľa dní voľna.

Ani budúci rok, ktorý je prestupný, si veľa predĺžených víkendov neužijeme. Bez toho, aby ste si museli zobrať dovolenku, vychádzajú iba dva v máji. A to piatky 1. a 8 mája, kedy budú štátne sviatky. Ak však obetujete v tento mesiac štyri dni dovolenky, budete mať až desať dní voľna.

Ostatné štátne i cirkevné sviatky a voľné dni pripadajú na soboty a nedele, resp. utorky. V druhom prípade si však môžete spraviť predĺžený víkend, ak si zoberiete deň dovolenky. Týka sa to 1. a 15. septembra a 17. novembra. Predĺžený víkend si môžete spraviť vtedy, ak si pondelky pre týmito sviatkami zoberiete deň dovolenky.

Budúcoročné vianočné sviatky vychádzajú od štvrtka 24. decembra a ak si z roka ušetríte tri dni dovolenky, môžete mať voľných až sedem dní.

Sľubne tiež vyzerá koniec roka 2020, kedy vychádza posledný deň v roku na štvrtok a piatok bude 1. januára, teda na prelome rokov 2020/2021 sa črtá predĺžený víkend.

Školské prázdniny

Naše ratolesti majú už vianočné prázdniny, ktoré potrvajú až do utorka 7. januára. Najbližšie jednodňové voľno, polročné prázdniny, budú mať školáci v pondelok 3. februára po odovzdaní polročných vysvedčení.

Jarné prázdniny budú od 17. februára do 6. marca. Ministerstvo školstva ich opäť rozdelilo na tri termíny. Ako prví si ich užijú školáci z Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja (17. až 21. februára). Nasledovať budú žiaci z Banskobystrického, Žilinského a Trenčianskeho kraja (24. až 28. februára). Posledné sú na rade deti z Prešovského a Košického kraja (2. až 6. marca).

Zdroj: Iakov Filimonov/shutterstock.com

Veľká noc na budúci rok pripadá na termín od 10. do 13. apríla. Deti budú mať veľkonočné prázdniny už na Zelený štvrtok (9. 4.)  a deň voľna ich čaká aj utorok po Veľkonočnom pondelku. Do školy sa tak reálne vrátia až v stredu (15. 4.).

Budúcoročné letné prázdniny sa začnú 1. júla a skončia sa síce 31. augusta, ale keďže je prvý septembrový deň štátny sviatok, do školských lavíc sa vrátia až v stredu 2. septembra.

BRATISLAVA/zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prázdniny

Dôležité udalosti