Vražedné podpätky: Nosíte ich aj vy?

lodičky
Zdroj: www.markiza.sk

Nie len modelky, aj bežné ženy už vďaka krásnym ihličkám spadli na nos.

Budú sa modelky na mólach prechádzať v teniskách? A čo my, obyčajné smrteľníčky - vzdáme sa svojich obľúbených ihličiek? Redaktorka najznámejšieho módneho časopisu na svete začala proti nim aktívne zbrojiť. Tak sme sa opýtali módnych návrhárov, ale aj lekárov - odzvoní opätkom nadobro?

Sexy bielizeň za prijateľnú cenu presne pre vás. Kúpte tu.

Nie len modelky, aj bežné ženy už niekedy vďaka krásnym ihličkám spadli na nos. Redaktorka módneho časopisu Lauren Sherman má po tom, ako si v nich vytkla členok, vo veci jasno.

„Rozhodla som sa vzdať opätkov a budem rada, ak ma budú ženy nasledovať," verí Lauren.

Módni návrhári si však žabky alebo tenisky ako doplnky k svojim modelom predstaviť nevedia. „Keď berieme špecificky módnu šou, tak si vyžaduje módnu šou, a tie opätky urobia postavu vyššou a sa to lepšie predvedie celý model aj celá modelka," tvrdí módna návrhárka Ida Sandor.

Odborník radí

Zisťovali sme, čo presne sa s chodidlom deje, keď nosíme vysoké opätky. „Čím vyšší je ten opätok, tým viac sa preťažuje predná časť chodidla. Tým pádom sa môže stať, že dôjde k vybočeniu palca," tvrdí primár ortopedickej kliniky Emil Huraj

Týka sa to najmä žien, ktoré k tomu majú nábeh, ale aj tých ostatných. Dennodenné šliapanie na vysoko nás môže stáť zdravie. No vzdávať nadobro sa ich určite nemusíme. Sme v nich vyššie, krajšie, vystretejšie a aj väčšine chlapov sa v nich páčime. A náš kameraman sa pýta - prečo tá ženská noha v tých „štekloch"vyzerá lepšie"?

Odborník odpovedá: „Lýtko sa podvýši lýtko, tak sa zvýrazní kontúra sedacích svalov. A ešte sa potom vypne aj v hrudi a už keď to všetko zoberiete dokopy, tak celý imidž je dobrý."BRATISLAVA/Henrieta Hajtová

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.