Vianočné hádky: Je dôležité uvedomiť si, v akej osobe komunikujeme

Andrew Robertson (Liverpool) v bežeckom súboji s Harveym Barnesom (Leicester).jpg
Zdroj: Crime Art/shutterstock.com

Psychológ radí, že by sme nemali nič prikazovať.

Vianoce. Rodinné sviatky, kedy sa aspoň raz do roka stretnú pri jednom stole najbližší. Samozrejme, za 365 dní sa toho veľa zmenilo i "nakopilo". Možno sa aj vám stalo, že pri sviatočnom stole ste sa s ľuďmi, ktorých milujete, pohádali a vzniklo veľa konfliktných situácií.

Možno máte na duši viacero problémov, ktoré sa vám kopia. A práve vianočné sviatky ich ešte umocňujú.

Psychológ Robert Krause vám v našom video seriáli poradí, ako z tejto prekérnej situácie odísť so vztýčenou hlavou. Za dôležité považuje spôsob komunikácie a to, v akej osobe to hovoríme a nemali by sme nič prikazovať.

Kto je Robert Krause?

Psychológiu začal študovať pred viac než 10 rokmi. Počas štúdia na vysokej škole napísal dve knihy a niekoľko vedeckých článkov. Pracoval ako dobrovoľník na detskej onkológii a taktiež s telesne a mentálne postihnutými deťmi. Pôsobil tiež ako dobrovoľník Svetovej organizácie UNICEF a viedol prednášky pre projekt Školy pre Afriku.

V roku 2015 bol vybraný medzi TOP 5 podnikateľov zo Slovenska, ktorí popri štúdiu podnikajú a to ako jediný zástupca z oblasti vzdelávania. Vyškolil niekoľko tisíc ľudí z 13 národností. V súčasnosti zastrešuje predmet Behaviorálna ekonómia v Španielsku na Univerzite v Manrese a vedecký modul aplikácie neuropsychológie v Montessori metóde v Mexiku, Španielsku a v Afrike. Je vysokoškolským učiteľom Katedre pedagogickej a školskej psychológie na Pedagogickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa.

Napriek mnohým pracovným úspechom je však Robert najmä človekom, pre ktorého je dôležitá rodina, zdravie, šport, rozvoj a vzťahy. Je šťastne ženatý a je otcom dvoch krásnych dcér- Ellie a Lori.

BRATISLAVA/zg, Teleráno

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti