TABUĽKA: Ceny nehnuteľností trhajú rekordy. Pozrite si, ako rástli v jednotlivých mestách

Ilustračná snímka.
Zdroj: TV Markíza

Realitný trh ťahajú stále najviac ceny nehnuteľností v Bratislave.

Bytov je málo a tie, ktoré ostali v ponuke, siahajú cenovkami na historické rekordy. Okrem novostavieb si tak priplácame aj za kedysi lacnejšie staré byty. Ceny nezabrzdilo ani sprísňovanie podmienok na získanie hypoúveru.

Odborníci očakávali, že preteky v zdražovaní bývania by sa už mohli v roku 2019 zastaviť. Nestalo sa, ceny nehnuteľností potvrdzujú nové maximá.

Zdroj: TV Markíza

Realitný trh ťahajú stále najviac ceny nehnuteľností v Bratislave. Priemerná cena dvojizbového bytu, ktorý je najpredávanejší, sa tu v Starom meste zastavila na hranici 195-tisíc.

V celoslovenskom meradle vedú rebríček najdrahších 2-izbových bytov po Bratislave, Banská Bystrica a Žilina. Rovnako idú hore aj trojizbové byty.

Vyskočili viaceré krajské mestá, v medziročnom porovnaní napríklad Žilina až o 20 percent, a je to práve to, že z toho segmentu, koláča štatistických cien, tvoria stále väčší podiel novostavby, ktoré sú v týchto krajských mestách drahšie.

No rozpredajú sa ešte skôr, ako ich postavia. V Bratislave je už dávno vypredané. Mesto má najmenej voľných ponúkaných bytov.BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Byvanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.