Minulý rok sa o takomto čase lyžovalo ostošesť. Teraz je to tragédia

Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock.com

Minulý rok o takomto čase bolo v prevádzke skoro 70 slovenských stredísk.

Už postupne otvárajú. Cez Vianoce sa okrem Jasnej a Vysokých Tatier skoro nikde nelyžovalo. Prírodného snehu je, napriek sneženiu z ostatných dní, stále málo a strediská sú tak odkázané na technické zasnežovanie. V prevádzke je zatiaľ podstatne menej zjazdoviek, ako minulý rok.

Na Kubínskej holi majú otvorené iba od včera. Umelým snehom stihli vysnežiť len hornú časť strediska. Stále je priteplo.

"Máme aj zasnežovanie nadimenzované tak, aby sme mohli vysnežiť za 4-5 nocí stredisko, ale teploty stále neklesajú pod mínus 5," povedal riaditeľ stredička na Kubínskej holi Ľubomír Cimrák.

Minulý rok o takomto čase bolo v prevádzke skoro 70 slovenských stredísk. Dnes je to len približne polovica z tohto počtu.

Ani v Pavčinej Lehote v malom stredisku na začiatku Demänovskej doliny nemohli zasnežiť celú zjazdovku. Otvorili až po Vianociach a využiť potrebujú každý deň prázdnin.

"Akonáhle už deti pôjdu do škôl, návštevnosť padá o veľké percentá dole, takže už to nemusí byť pre stredisko, hlavne pre to malé, rentabilné, aby fungovalo po prázdninách v bežnom týždni," povedal marketingový riaditeľ strediska Ján Šebo.

V najbližších dňoch snežiť už veľmi nebude, ale mali by sa zlepšiť podmienky na technické zasnežovanie.


BRATISLAVA/ TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Lyžovačka

Dôležité udalosti