Spoznali sme prvé slovenské deti nového desaťročia. Tu je ich zoznam

Proirackí militanti a ich podporovatelia pred americkým veľvyslanectvom v Bagdade.
Proirackí militanti a ich podporovatelia pred americkým veľvyslanectvom v Bagdade. Zdroj: TV Markíza

Úplne prvým je Maxim z Čadce, ktorý sa narodil iba 20 sekúnd po polnoci.

Prvým tohtoročným novorodencom v Bratislave je Viliam, ktorý sa narodil v ružinovskej nemocnici desať minút po polnoci.

Podľa slov hovorkyne nemocnice Evy Kliskej váži 3 950 gramov, meria 51 centimetrov a spolu s 24-ročnou mamičkou Zuzanou Šprlákovou sú v poriadku.

Zdroj: TASR

"V našich pôrodniciach bolo aj počas posledného roka veľmi rušno. V tento deň sa v pôrodniciach UNB narodilo 33 detí, 13 dievčat, 20 chlapcov, medzi narodenými deťmi boli aj dvojičky," dodala.

Prvým Slovákom je Čadčan

Prvým dieťatkom narodeným v roku 2020 ale nie je Viliam, predbehol ho maxim Maxim. Narodil sa v Kysuckej nemocnici v Čadci a na svet prihlásil 20 sekúnd po polnoci. V oficiálnych záznamoch však figuruje čas minúta po polnoci.

Šťastnými rodičmi prvorodeného dieťatka sú Michaela a Stanislav Kováčikovci z Čadce. Chlapček sa narodil prirodzenou cestou s váhou 4 100 gramov a dĺžkou 54 centimetrov.

Komárno

V prvej minúte novej dekády prišlo na svet aj dieťa v Komárne. Podľa hovorkyňe skupiny Agel SK Martiny Pavlikovej sa ním cisárskym rezom stala Viktória Lévaiová, ktorú doma čakajú štyria súrodenci.

"Dievčatko má 45 centimetrov, váži 2570 gramov a obe sú aj s mamou Norou v poriadku. Malá slečna sa vypýtala na svet o dva týždne skôr, na Silvestra začala mať 34-ročná mamička z Kolárova pôrodné bolesti a priviezli ju do nemocnice," uviedla hovorkyňa.

Prešov

Prvým dieťaťom, ktoré prišlo v roku 2020 na svet v prešovskej nemocnici, je Maximilián. Narodil sa o 0.55 h.

Maximilián s hmotnosťou 3 000 gramov a výškou 49 centimetrov sa na gynekologicko-pôrodníckom oddelení FNsP J. A. Reimana Prešov narodil mame Veronike z obce Lipovce. "Do rodiny 35-ročnej matky tak spontánnym pôrodom pribudlo už šieste dieťatko," uviedla hovorkyňa nemocnice Renáta Cenková.

Zdroj: TV Markíza

Košice

Prvé dieťa v Košiciach sa narodilo v tamojšej univerzitnej nemocnici rodičom Michalovi Badlíkovi a Lívii Takáčovej. Dievčatko sa narodilo o 1.43 h. Zara po narodení vážila 3770 gramov a merala 48 centimetrov, informovala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Ivana Vaněková.

Zdroj: TASR

Žilina

Prvým tohtoročným bábätkom, ktoré sa narodilo v Žiline, je Julka. Na svet ju priviedla mama Mária z Lietavskej Lúčky o 2.00 h. Ako informovala hovorkyňa fakultnej nemocnice Lenka Záteková, pri narodení mala hmotnosť 3 600 gramov a dĺžku 49 centimetrov.

„Maminka Mária s oteckom Lukášom prišli do žilinskej pôrodnice veľmi rýchlo sanitkou a čoskoro bolo krásne dievčatko prirodzenou cestou na svete. Mama i dcéra sú v poriadku, na Julku doma čakajú dve sestry," doplnila hovorkyňa s tým, že posledné dieťa minulého roku prišlo na svet necelú polhodinu pred polnocou.

Trenčín

Dievčatko Terezka je prvým bábätkom, ktore sa tento rok narodilo v trenčianskej fakultnej nemocnici. Na svet prišla o 1.40 h a ako uviedla hovorkyňa Martina Holecová, pri narodení vážila 4 220 gramov a merala 52 centimetrov. Rodičia sú z obce Cígeľ v Prievidzskom okrese.

Banská Bystrica

Prvým dieťaťom v Banskej Bystrici je Katka, ktorá sa narodila Zuzane Pokornej. „Prvá Banskobystričanka sa narodila o 2.53 h. Váži 3 340 gramov a meria 54 centimetrov. Pôrod prebehol spontánne a nekomplikovane," priblížil lekár Richard Školka z II. gynekologicko-pôrodníckej kliniky Slovenskej zdravotníckej univerzity vo fakultnej nemocnici F. D. Roosevelta.

Zdroj: TASR

Michalovce

Prvé dieťa narodené v roku 2020 v michalovskej nemocnici je Zoya. Informovala o tom komunikačná špecialistka spoločnosti Svet zdravia Jana Fedáková. Zoyu priviedla na svet mamička z Veľkých Kapušian o 5.39 h. Pri narodení vážila 3460 gramov a merala 51 centimetrov.

Rimavská Sobota

Lučenčan Michal je prvým dieťaťom, ktoré sa narodilo v rimavskosobotskej nemocnici. Podľa Fedákovej prišieil na svet o 7.21 h. „Miško meria 50 centimetrov a váži 2670 gramov. Narodil sa 28-ročnej mamičke Martine z Lučenca," konkretizovala.

Spišská Nová Ves

Prvým novorodencom v spišskonovoveskej nemocnici je Sára Alexandra. Narodila sa o 2.55 h. Dievčatko malo pri pri narodení miery 50 centimetrov a 3120 gramov. Na svet ju priviedla mama Kristína z Vyšného Slavkova v okrese Levoča, informovala o tom komunikačná špecialistka spoločnosti Svet zdravia Jana Fedáková.

Dunajská Streda

Prvým bábätkom v Dunajskej Strede je Nikolas. Na svet prišiel o 10.17 h. Pri narodení vážil 2900 gramov a meral 49 centimetrov. Narodil sa 21-ročnej mamičke Anikó z obce Vrakúň, konštatovala Fedáková.

Žiar nad Hronom

Prvým dieťaťom, ktoré sa v roku 2020 narodilo v Nemocnici Svet zdravia (SZ) Žiar nad Hronom, je dievča Linda.

„Linda prišla na svet dnes o 12.20 h. Váži 3050 gramov a meria 49 centimetrov. Narodila sa 36-ročnej mamičke Zuzane z Banskej Štiavnice," konkretizovala Fedáková.

Vranov nad Topľou

Prvým dieťaťom, ktoré prišlo v tomto roku na svet v nemocnici vo Vranove nad Topľou, je Anna. Narodila sa mamičke Veronike z obce Sedliská o 2.40 h. Váži 3500 gramov a meria 52 centimetrov.

Galanta

Prvým bábätkom v Galante sa stala Melany. Na svet prišla o 10.32 h.

Ako informovala Jana Fedáková, Melany mala pri narodení hmotnosť 3650 gramov a merala 51 centimetrov a narodila sa 38-ročnej mamičke Andrei z obce Čierna Voda.

Humenné

Prvým dieťaťom v humenskej nemocnici je Tamara. Prišla na svet o 12.56 h a narodila sa mamičke zo Svidníka. Pri narodení vážila 3520 gramov a merala 50 centimetrov.

Topoľčany

Ján je prvé dieťa, ktoré sa narodilo v topoľčianskej nemocnici. Mamička z obce Volkovce ho porodila podvečer, o 16.10 h. Chlapec vážil 3 740 gramov a meral 51 centimetrov.

Naši reportéri niektoré detičky a ich mamičky navštívili v pôrodnici.


BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti