Sestry porodili v jeden deň, rovnaký dátum pôrodu vôbec neplánovali

Alexis Lafreniere (Kanada), brankár Samuel Hlavaj (Slovensko).
Zdroj: TV Markíza

Ich ratolesti tak už dva roky oslavujú narodeniny v rovnaký deň.

Dve sestry zo Záhoria, rovnaký deň, rovnaká pôrodnica. Náhoda, ktorá sa len tak nevidí. Hoci mala každá iný termín, porodili spoločne. Deti nedávno oslávili dva roky.

Takto sa spolu tešili sestry pred dvoma rokmi. Staršia Petra Molentová mala neskorší termín. Chlapček si však zrejme povedal, že v tom sesternicu nenechá samú, a tak sa na svet vypýtali rovnako.

Dnes majú Matúško a Tamarka dva roky. Hoci bývajú každý v inej obci, často sa stretávajú, no a narodeniny, samozrejme, slávia spolu.

Tamarka je pohoďáčka, Matúško zasa akčnejší. Veronike Vachovej sa medzičasom rodina rozrástla o malého Timoteja. Keďže sú sestry z desiatich súrodencov, aj starým rodičom tak pribudli vnúčatá. Aktuálne ich majú 17.

Sestry si spomínajú na svoje detstvo, kedy vraj nepotrebovali kamarátov. Bolo ich desať a mohli sa tak pokojne hrať aj na školu. Čo ich zrejme aj inšpirovalo, pretože štyri zo sestier sú učiteľky.

Veľká rodina už sa dnes až tak nenosí, tieto sestry však na ňu nedajú dopustiť a na svoje detstvo spomínajú len v dobrom.

Sestry navštívila reportérka Soňa Cipínová.


ZÁHORIE/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti