Krause: Mozog miluje stereotyp a chce robiť veci tak, ako v minulosti

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Pri novoročných predsavzatiach sa musíte vyhnúť extrému.

Už tri dni bojujete s novoročnými predsavzatiami? Nevadí. Stále máte čas, aby ste ich splnili a nehanbili sa sami pred sebou.

Psychológ Robert Krause tvrdí, že nie je  zmenu urobiť, ale udržať ju. Podľa jeho slov veľa ľudí skáče z extrému do extrému a cez vianočné sviatky si ľudia uvedomujú, že sa chcú reálne zmeniť.

"Náš mozog však nemá rád zmenu. Miluje stereotyp a chce robiť veci tak, ako ich robil v minulosti a chce ostať v komfortnej zóne, aby nespotreboval veľa energie. Dôležité je opustiť stereotyp, ale nie extrémnym štýlom. Musí to byť postupne," radí.

Ako si vytvoriť nový návyk v zdraví, či športe? Odpoveď nájdete na videu.


Kto je Robert Krause?

Psychológiu začal študovať pred viac než 10 rokmi. Počas štúdia na vysokej škole napísal dve knihy a niekoľko vedeckých článkov. Pracoval ako dobrovoľník na detskej onkológii a taktiež s telesne a mentálne postihnutými deťmi. Pôsobil tiež ako dobrovoľník Svetovej organizácie UNICEF a viedol prednášky pre projekt Školy pre Afriku.

V roku 2015 bol vybraný medzi TOP 5 podnikateľov zo Slovenska, ktorí popri štúdiu podnikajú a to ako jediný zástupca z oblasti vzdelávania. Vyškolil niekoľko tisíc ľudí z 13 národností. V súčasnosti zastrešuje predmet Behaviorálna ekonómia v Španielsku na Univerzite v Manrese a vedecký modul aplikácie neuropsychológie v Montessori metóde v Mexiku, Španielsku a v Afrike. Je vysokoškolským učiteľom Katedre pedagogickej a školskej psychológie na Pedagogickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa.

Napriek mnohým pracovným úspechom je však Robert najmä človekom, pre ktorého je dôležitá rodina, zdravie, šport, rozvoj a vzťahy. Je šťastne ženatý a je otcom dvoch krásnych dcér- Ellie a Lori.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti