Na Nový rok brutálne dobili hasiča, tínedžer (17) sa priznal rodičom

19_kasiarova_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Chcel pritom iba skupine mladých ľudí popriať všetko dobré.

Silvestrovský konflikt sa skončil brutálnou bitkou. Hasiča Adriána (38), ktorý je hospitalizovaný v banskobystrickej nemoci, zbil neplnoletý mladík z Kokavy nad Rimavicou. Brutálna bitka má podľa niektorých absurdné vysvetlenie.

Na zemi je ešte aj pár dní po bitke vidieť stopy krvi. Muž má vážne poranenia na tvári, silný otras mozgu, vybité zuby, zlomenú čelusť a nos.

Absurdný konflikt sa stal na Nový rok, pár hodín po polnoci. Adrián vyšiel pred dom a videl skupinu mladých, ktorým údajne chcel zaželať všetko dobré. „Zrazu ho napadol nejaký Róm, dal mu dve rany, vtom dostal ešte kopačky, tiež do tváre," spomína na incident jeho družka.

Záchranári ho ošetrili a s ťažkým úrazom hlavy skončil v nemocnici v Rimavskej Sobote.  Počas prevozu bol pri vedomí a v stabilizovanom stave, neskôr ho previezli do Banskej Bystrice, kde ho museli operovať.

Lučenecký vyšetrovateľ už začal v tomto prípade trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví a výtržníctva. Polícia vyzýva svedkov, aby im povedali, ako to celé bolo.

Podarilo sa nám rozprávať s rodičmi mladíka, ktorý údajne Adriána zbil. Chlapec sa im vraj doma priznal. Hasič sa podľa tejto verzie priblížil k dievčatám stojacim v skupinke, aby im zaželal všetko dobré. "Či im prial na Silvestra alebo ja neviem, ale náš Domino si to zle vysvetlil. Myslel si, že ich otravuje. A oni popíjali po ceste a ublížil mu," opísal nám udalosť otec.

Rodičia sa vraj vybrali aj za družkou dobitého muža a chceli sa ospravedlniť, no nikto údajne nebol doma. Či to naozaj urobil 17-ročný mladík a ako sa celý konflikt stal, zisťujú vyšetrovatelia.

V prípade tejto bitky zatiaľ nikoho neobvinili, a preto polícia neposkytuje ďalšie informácie.

Reportáž do Televíznych novín pripravila Martina Kašiarová.


KOKAVA NAD RIMAVICOU/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme RIMAVSKá SOBOTA

Dôležité udalosti