V Sládkovičove napadli záchranára: „Boli v strašnom amoku!“

V Sládkovičove napadli záchranára.
Zdroj: TV Markíza

Údajný pacient, pre ktorého vznikol konflikt, si nič nepamätá. Vraj bol opitý.

Martin Sojka pracuje ako záchranár desať rokov. Naposledy odišiel od pacienta a jeho rodiny so zlomeným nosom, rukou a prasknutými rebrami. „Boli v strašnom amoku, ešte som také niečo nevidel," opísal nám incident.

Spolu s kolegyňou vyrazil na zásah o 16.30 h, pretože z operačného strediska ich poslali do rodinného domu v Sládkovičove, kde muž padol z postele a je v bezvedomí.

Osada je na okraji Sládkovičova. Záchranári vyrážajú zo Serede. Cesta im trvala trinásť minút. „Najprv sa začalo verbálne napádanie, kde sme toľko, prečo musia toľko čakať. Od prvého momentu boli agresívni, bolo vidieť, že sú teda všetci pod vplyvom alkoholu. Upozorňovali sme ich, nech prestanú a že chceme vidieť pacienta. Ukázali nám na gauč, kde pacient spal. Žiadny úraz hlavy sme nevideli a povedali sme, že je to zneužitie záchrannej zdravotnej služby," konštatoval Sojka.

Vtom sa situácia vyhrotila. Manželka údajne zraneného pacienta záchranára napadla a spolu s ďalším mužom ho vytlačila na dvor. „Tam vlastne došlo k fyzickému útoku a zázračne ožil aj pacient, ku ktorému sme išli. Ten ma tiež napádal," tvrdí Sojka.

Na dvore ho mlátili hlava-nehlava. Najprv dostal päsťami údery do hlavy. „Keď som sa začal brániť, prehol som sa a pretiahli mi uniformu cez hlavu. No a vtom vlastne aj pacient a jeho syn, pravdepodobne to bol syn ešte s niekým, mi dávali kopance," povedal Sojka.

Päsťami do hlavy dostala aj záchranárka. Ihneď volala na operačné stredisko, aby im poslali políciu. Za ten čas záchranári z miesta ušli k sanitke, kde čakali na hliadku. Tá zostala na mieste až do vykonania potrebných zdravotných úkonov. Po príchode polície už k žiadnym atakom nedochádzalo.

„Je pre nás naozaj nepochopiteľné, že práve záchranárom, ktorí sa v ktorúkoľvek dennú alebo nočnú hodinu pokúšajú zachrániť zdravie a životy všetkých, ktorí to potrebujú, často aj v strese a v neľahkých podmienkach, dostane do takéhoto bezprecedentného útoku nerozumieme tomu a odsudzujeme to," vyhlásila Alena Krčová z Operačného stredisko ZZS.

Na miesto incidentu sa vybral aj reportér Roman Ruttkay. Oslovil muža, ktorý mal byť zranený a ku ktorému privolali príbuzní záchranku.

To, že by tiež mlátil záchranára, si údajne nepamätá, keďže nebol triezvy. Myslí si však, že bitku vyprovokoval záchranár. Celú situáciu opísal inak.

Podľa Ladislava bol prvým aktérom záchranár, ktorý fyzicky napadol jeho manželku a potom slovne vraj aj jeho.

Na otázku, že ak ju napadol fyzicky, či má nejaké zranenia, nám povedal, že ju bolí hlava, lebo „dostala nejaký úder do hlavy, ale to bolo všetko, čo ja viem".

Napadnutý záchranár podal už trestné oznámenie. Polícia začala trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví a výtržníctvo.


TRNAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Napadnutie

Dôležité udalosti