Tragická poľovačka: Muž, ktorý zastrelil kamaráta, nebol poľovník a nemal držať zbraň

Bratislavský obchvat
Bratislavský obchvat Zdroj: TV Markíza

Honca, 60-ročného Ľudovíta z Nitrianskych Hrnčiaroviec, ktorý mal v osudný moment držať v rukách brokovnicu, odviezli na psychiatriu.

Sobotňajšia poľovačka na bažanty sa skončila tragicky. Kamarát nešťastne zastrelil kamaráta. Záhadou stále zostáva, ako sa jeden z honcov dostal k zbrani, ktorú v rukách vôbec nemal držať.

Výstrel z brokovnice krátko pred obedom asi štyri kilometre od obce Beša v Levickom okrese zasiahol 62-ročného Jána z Nitry do ramena tak nešťastne, že sa mu už nedalo pomôcť.

„Na miesto sme okamžite vyslali posádku rýchlej lekárskej pomoci, ktorá sa muža pokúšala oživiť, žiaľ, napriek ich maximálnemu úsiliu sa to nepodarilo a lekár musel konštatovať smrť," uviedla hovorkyňa operačného strediska záchranárov Alena Krčová.

„Kto strelil nebol poľovníkom a ten ďalší tiež nebol poľovníkom. Prišli ako honci, nepoľovali, ani jeden nemal zbrojný preukaz. To sa teraz vyšetruje, ako sa dostali k zbraniam," povedal nám poľovník.

Pokúšali sme sa to teda zistiť u organizátora poľovačky. Po telefóne sa nám ho nájsť nepodarilo, poobede už nefungovala ani internetová stránka bažantnice.

Honca, 60-ročného Ľudovíta z Nitrianskych Hrnčiaroviec, ktorý mal v osudný moment držať v rukách brokovnicu, odviezli z miesta nešťastia do nemocnice záchranári. Podľa našich informácií má byť hospitalizovaný na psychiatrii. Nikto z poľovníkov ani honcov v bažantnici nenafúkal.

„Vyšetrovateľ policajného zboru začal trestné stíhanie vo veci pre trestné činy usmrtenia a nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami," informovala krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.

Podľa šéfa nitrianskych poľovníkov by sa takáto tragédia vôbec nemusela stať, keby si honec plnil iba svoje úlohy, teda vyháňal a zbieral bažantov.

Podobné nešťastie sa stalo v novembri 2018 v Mojmírovciach neďaleko Nitry. O život vtedy prišla 29-ročná žena, ktorá bola pri poľovačke na bažanty taktiež honcom. Postrelili ju do chrbta a zraneniam podľahla v nemocnici.

LEVICE/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Poľovačka

Dôležité udalosti