Mladík, ktorý počas silvestrovskej noci dobil hasiča, skončil vo väzbe. Tu je jeho verzia

Futbalový štadión v Nitre.
Futbalový štadión v Nitre. Zdroj: TV Markíza

Hasič mal vážne poranenia na tvári, silný otras mozgu, vybité zuby, zlomenú čelusť a nos.

Chcel iba zaželať šťastný nový rok a skončil v nemocnici. Mladík, ktorý surovo napadol hasiča Adriána, je už obvinený. Dnes sa postavil pred sudcu. Rozhodovalo sa, či bude počas vyšetrovania za mrežami, alebo na slobode.

Má iba 17 rokov a už mu hrozí niekoľkoročný trest. Počas osláv nového roka zbil 38-ročného Adriána. Stalo sa to v Kokave nad Rimavicou. Družka dobitého nám opísala. ako to prebiehalo.

„Vyšiel s mojou sestrou na dvor, prešli cez hlavnú cestu a on tam zbadal tlupu ľudí. Tak išiel za nimi, poprial babám šťastný nový rok a zrazu ho napadol nejaký Róm," opísala útok.

Podľa družky útočník jej priateľa následne aj kopal. Podarilo sa mu ujsť a pred domom spadol na zem.

„Tá tlupa potom odchádzala. ruky vo vreckách ako veľkí frajeri ako keby sa absolútne nič nedialo," dodala.

Adriána ratovali záchranári. Nakoniec ho museli operovať v banskobystrickej nemocnici.

Mal silný otras mozgu, vybité zuby, polámané čeľustné kosti, očné kosti a aj zlomený nos.

Mladík má už na krku obvinenie z ublíženia na zdraví a výtržníctva. Dnes ho policajti predviedli pred sudcu. Čakal ho tam aj otec, ktorý Adriána pozná. Pýtali sme sa, prečo jeho syn útočil. Vraj si situáciu zle vysvetlil a nevedel, že im ide popriať šťastný nový rok.

„Jednoducho si vypil a chcel chrániť dievčatá. Nechcel ho udrieť, len ho chcel sotiť do ramena, odstrčiť od nich. A ako ho chcel odstrčiť, tak ho udrel do tváre," vysvetľoval otec.

Mladík pred sudcom poprel, že Adriána aj kopal. Podľa našich informácii ho mal udrieť sklenenou fľašou. Ako to presne bolo, musí zistiť vyšetrovateľ.

Sudca bol v tomto prípade nekompromisný. 17-ročný mladík sa s pohodlím rodičovského domu musí rozlúčiť. Zo súdu išiel priamo do vyšetrovacej väzby.

Pozrite si reportáž


LUČENEC/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti