Starosta si mal objednať vraždy u brutálneho gangu. Posun vo vyšetrovaní

Známa Slovenka po radikálnej premene. S kilami navyše šokovala
Zdroj: TV Markíza

Vrahovia obete škrtili a strieľali. Regionálny politik, jeho syn a ďalší muž sú vo väzbe už takmer rok.

Starosta Dolného Chotára a jeho syn majú mať na svedomí životy niekoľkých ľudí. Obete podľa obvinení likvidovali na ich objednávku členovia najbrutálnejšieho gangu v histórii Slovenska. Televízia Markíza zistila, že NAKA už uzavrela vyšetrovanie týchto zločinov.

Hroby bez mien

Telá zavraždených mužov ležali v nelegálnych hroboch roky. Bez pohrebu a pietneho miesta, kde by im blízki zapálili sviečky. Bolo to tak až dovtedy, kým sa kajúcnici z brutálneho dunajskostredského gangu nerozhodli policajtom odkryť miesta ich posledného odpočinku.

Na vraždy si ich mal najať regionálny politik a jeho potomok. Podľa vyšetrovateľa sa spolčili priamo s bosom Ľudovítom Sátorom. So starostom ich viazalo priateľské puto.

Obvinenia z vrážd nepohodlných

Vyšetrovateľ viní Františka Doru z niekoľkých vrážd. Vykonávateľmi mali byť Sátorovi muži. Takto si mal regionálny politik objednať aj likvidáciu Vojtecha Rampáka z Trnavy.

Jeho kostrové pozostatky našli vlani v januári pri obci Ohrady na južnom Slovensku. Nelegálny hrob ukázal policajtom jeden z členov gangu.

Na tejto vražde sa mal podieľať priamo boss Sátor, ktorý už nie je medzi živými, spolu so Zsoltom Nagyom alias Csontym. Vojtecha Rampáka vylákali na chatu tak, že sa pritom vydávali za policajtov. Neskôr práve Csonty a Juraj Bugár (prezývaný Bugi) mali vykopať jamu, zaškrtiť Vojtecha Rampáka a hodiť ho do jamy. Motívom bol vraj úmysel zakryť iný trestný čin.

Zdroj: KR PZ Bratislava

Likvidácie vraj objednal aj syn

Syn starostu si mal objednať vraždu iného muža. Na Petra Nagya mal strieľať Ladislav Alföldy ešte pred ôsmimi rokmi. Toho spolu so starostom poslal sudca do väzby. Aj pri jeho vražde malo byť motívom zakrytie inej trestnej činnosti, ktorú by mohol Nagy vyzradiť.

Starosta a jeho syn majú mať na svedomí štyri životy mužov, vraždu minimálneho ďalšieho človeka nedokonali. Obvinených zadržali vlani vo februári. Odvtedy sú vo väzbe.

Posun vo vyšetrovaní

Po jedenástich mesiacoch vyšetrovateľ podľa našich informácií ukončil vyšetrovanie tohto prípadu. Aktuálne sa obvinení a ich advokáti oboznamujú s celým spisom. Majú na to čas do piatku.

"Nám určite bude tento čas stačiť na to, aby sme ukončili oboznamovanie sa s výsledkami spisu vyšetrovania. Môžem povedať to, že je to viacero skutkov vrážd. Nebudem ich však konkretizovať. Klient sa cíti byť nevinný," povedal Marek Para, ktorý zastupuje starostovho syna, Františka Doru mladšieho.

V tejto fáze môžu žiadať obvinení ešte doplnenie dokazovania - napríklad výsluchy ďalších svedkov alebo znalecké skúmania. "Máme v pláne žiadať doplnenie dokazovania, ale zatiaľ o tom ešte nemôžem hovoriť, lebo ešte len prebehne záverečná konzultácia s mandantom," dodal Para.

Vyšetrovateľ by tak v dohľadnom čase mal prokurátorovi poslať návrh na obžalobu. Ten si ju preštuduje a buď prípad posunie na súd, alebo bude žiadať o doplnenie dôkazov.

Reportáž do Televíznych novín pripravila reportérka Zuzana Ferenčáková.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti