Autodopravcovia pokračovali v proteste a zablokovali cesty. Pritvrdilo sa

protest pokr_tvnoviny.mp4
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Kým na Orave a na východe sa blokovalo, v Bratislave sa rokovalo.

Nespokojní autodopravcovia v stredu pokračovali v proteste a zablokovali niekoľko ciest. Na situáciu však doplatili vodiči, ktorí uviazli v kilometrových kolónach.

Dva traktory predpoludním skrížili štátnu cestu pri Košiciach. Únia autodopravcov tak zareagovala na doteraz neúspešné vyjednávanie s vládou. Dopravu odkláňala polícia.

Kamionisti a farmári vo svojom proteste pritvrdili a pri Šebastovciach zablokovali vjazd do Košíc. Viacerým motoristom tým spôsobili vážne problémy.

Vodiči sa tak museli otočiť a hľadať si inú cestu do cieľa. Podobne to vyzeralo na Orave, kde kamióny zablokovali hraničný priechod Trstená-Chyžné. Zasiahla tam polícia.

Najväčšiu smolu mali vodiči, ktorí uviazli na výjazde z rýchlostnej cesty R4. Tí už nemali ani šancu otočiť sa.

Kým na Orave a pri Košiciach sa blokovalo, v Bratislave sa rokovalo. Autodopravcov prijal minister financií, žiadnu dohodu však neuzavreli.

Únia autodopravcov žiadala od ministra zníženie cestnej dane na polovicu a na svojich požiadavkách trvajú.

Na stretnutí sa zúčastnili aj zástupcovia iného združenia autodopravcov, Česmadu. Tí sa síce s niektorými požiadavkami svojich kolegov dokážu stotožniť, majú však aj svoje vlastné, a síce nezdaňovanie vreckového vodičov a zníženie daní z motorového vozidla.

Podľa ministra Kamenického však zmeny musí odobriť parlament. A ten bude do volieb zasadať už len raz, a to o dva týždne. Na nájdenie kompromisu je teda už len minimum času.

Únia autodopravcov ustúpiť neplánuje, už na štvrtok ohlásili ďalšie protesty a cesty budú blokovať, až kým ich podmienky nebudú splnené.

Viac v reportáži Martina Petra a Dušana Tokarčíka.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti