Slovensko zasiahla silná poľadovica. Desiatky nehôd a stovky zranených chodcov

Hráči Washingtonu oslavujú triumf proti San Jose.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Poľadovicu v Žiline a Považskej Bystrici od rána komplikoval silný dážď.

Silná poľadovica skomplikovala vo štvrtok dopravu takmer na celom Slovensku. Po nočnom mrznúcom daždi zostali cesty a chodníky pod ľadom. Bolo tak množstvo dopravných nehôd, ale aj úrazov.

Poľadovica spomalila vo štvrtok ráno dopravu v celom Prešove. Auta sa šmýkali a vrážali do seba ako na klzisku. Najmä na križovatkách sa stalo viacero reťazových dopravných nehôd.

Trvalo niekoľko hodín, kým sa cestárom podarilo posypať hlavné ťahy, no vedľajšie cesty a chodníky boli predpoludním čistý ľad.

Pod Tatrami museli cestári uzavrieť cestu medzi Starým Smokovcom a Popradom. Pri nehode tam zdemolovali aj úplne novú umývačku, ktorú si na prívesnom vozíku viezol jeden z vodičov.

Vo Svidníku do terénu nasadili všetko, čo mali k dispozícii. Nielen chodníky, ale aj cesty posýpali aj aktivační pracovníci.

Mnohé mestá mali najväčšie problémy s údržbou chodníkov. Nedostali sa tam totiž údržbárske autá, a tak musia chodníky posýpať ručne. Potrápili sa aj vodiči pred jazdou pri čistení.

Poľadovicu v Žiline a v Považskej Bystrici komplikoval od rána silný dážď. Lekári v žilinskej nemocnici sa od rána nezastavili. Neustále k nim prichádzali ľudia s úrazmi po pošmyknutí či kĺzaní na ľade.

Prevažne ošetrovali zlomeniny dolných končatín, vyskytol sa však aj vážnejší úraz hrudníka, keď si pacient zlomil pri páde rebrá.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Poľadovica

Dôležité udalosti