Krause: Treba si stanoviť merateľné ciele, dôležité je však aj šťastie

Meghan Markle na návšteve veterinárnej záchrannej stanice v Londýne
Zdroj: asife/shutterstock.com

Aj šťastie patrí medzi dôležité veci v našom živote.

Je začiatok januára a ľudia si stanovili nejaké ciele. Psychológ Robert Krause tvrdí, že mnoho z nás, hoci ich má zadefinované, nevie, čo chce nakoniec docieliť. Podľa jeho slov je dôležité vedieť, čo chcete, i to, čo nechcete.

"Ak budete poznať tieto dve myšlienky, budete vedieť, čo sú vaše mantinely a ako s nimi môžete pracovať. Veľakrát však ľudia vedia, čo nechcú, ale nevedia, čo chcú. Mnoho jednotlivcov si zadefinuje cieľ, ale nevedia si predstaviť, čo znamená. Dôležité je, stanoviť si taký, ktorý je merateľný," konštatoval.

Krause naznačil, že aj šťastie patrí medzi dôležité veci v našom živote a je naším každodenným rozhodnutím, že chceme byť šťastní.

"Keď si zadefinujeme ciele, je v jeho menovateli šťastie. A preto ľuďom odporúčam, aby uvažovali nad tým, čo ich robí skutočne šťastnými a nehnali sa za cieľmi druhých ľudí. Mnohokrát nás šťastnými robia predstavy o veciach samotných, ale nie ony samy," dodal.

Ako spoznáme, že sme dosiahli daný cieľ? Odpoveď od psychológa nájdete vo videu.

Kto je Robert Krause?

Psychológiu začal študovať pred viac než 10 rokmi. Počas štúdia na vysokej škole napísal dve knihy a niekoľko vedeckých článkov. Pracoval ako dobrovoľník na detskej onkológii a taktiež s telesne a mentálne postihnutými deťmi. Pôsobil tiež ako dobrovoľník Svetovej organizácie UNICEF a viedol prednášky pre projekt Školy pre Afriku.

V roku 2015 bol vybraný medzi TOP 5 podnikateľov zo Slovenska, ktorí popri štúdiu podnikajú, a to ako jediný zástupca z oblasti vzdelávania. Vyškolil niekoľko tisíc ľudí z 13 národností. V súčasnosti zastrešuje predmet Behaviorálna ekonómia v Španielsku na Univerzite v Manrese a vedecký modul aplikácie neuropsychológie v Montessori metóde v Mexiku, Španielsku a v Afrike. Je vysokoškolským učiteľom na Katedre pedagogickej a školskej psychológie na Pedagogickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

Napriek mnohým pracovným úspechom je však Robert najmä človekom, pre ktorého je dôležitá rodina, zdravie, šport, rozvoj a vzťahy. Je šťastne ženatý a je otcom dvoch krásnych dcér - Ellie a Lori.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti