Domáce

Slnko nám otrčí zuby. Už zajtra príde zmena

Prechádzka v daždi
Zdroj: Shutterstock.com

Ochladí sa.

Po dnešnom krásnom štvrtkovom počasí príde zajtra zmena a dočkáme sa aj dažďa, aj keď nie výdatného.

Dnes ešte ovplyvňoval počasie u nás slabnúci výbežok tlakovej výše, ktorá k nám zasahuje zo severozápadu. K nášmu územiu však už v týchto chvíľach postupuje tento studený front, ktorý so sebou prinesie nielen oblačnosť, ale aj zrážky a prechodné ochladenie.


Teplota

Kým dnes ešte teplota popoludní vystúpila na 20 až 26 stupňov, tak zajtra bude po prechode frontu zhruba o 5 stupňov chladnejšie. Slovensko sa má nachádzať v teplotnom pásme iba 15 až 20, a na juh a juhovýchod bude zasahovať ešte pásmo do 25 stupňov.

Zrážky

Okrem nižších teplôt sa pripravte aj na dažďové kvapky. Front síce bude nevýrazný, ale aj napriek tomu so sebou prinesie prehánky, občasný dážď alebo aj ojedinelé búrky. Nebudú to však zrážky trvalého charakteru, preto si treba naďalej polievať svoje záhradky vlastnoručne.

Vietor

Dnes ešte pofukoval slabý až mierny vietor, ale zajtra sa jeho rýchlosť zvýši a bude fúkať rýchlosťou okolo 30 km/hod, na západe Slovenska môže vietor v nárazoch dosahovať až 55 km/h a jeho smer bude prevažne od severozápadu až severu.

Dúfam, že ste si dnešný deň po práci užili, možno niekde na hrádzi, na korčuliach, prípadne na bicykli, alebo len tak na slnku. Počasie bolo na to ako stvorené. Zaujímavosťou je, že v týchto dňoch sú rána pomerne chladné. Napríklad dnes o šiestej hodine ráno namerali na Záhorí v Kuchyni iba 8 stupňov, ale o desiatej tam teplota vystúpila až na 22 stupňov. V priebehu pár hodín sa teda oteplilo takmer o 15 stupňov!

Doprava

Zajtra je piatok a to znamená, že nás čaká pravidelný presun áut z miest na vidiek, takže rátajte s kolónami. K tomu sa pridajú zrážky spojené s prechodom frontu a samozrejme aj silný nárazový vietor. Preto buďte za volantom nielen trpezliví, ale jazdite naozaj zodpovedne.

Noc

Do soboty sú noci najkratšie v roku, takže nás čaká krátka júnová noc s pribúdajúcou frontálnou oblačnosťou, a to približne až v druhej polovici noci. Nad ránom sa objavia aj prvé zrážky. Teplota do rána poklesne na 13 až 6 stupňov, na juhozápade bude teplejšie a to 14 až 15 stupňov.

Celkovo

Zajtra sa teda počasie zmení a obloha sa nám začne mračiť, no a samozrejme pridajú sa aj zrážky.

Západné Slovensko

Na západe Slovenska postupne pribudne od západu oblačnosť a s ňou aj prehánky, občasný dážď, prípadne ojedinelé búrky. Teplota sa popoludní vyšplhá na 20 až 23 stupňov.

Stredné Slovensko

Zmena neobíde ani stredné Slovensko. To znamená, že tam má byť premenlivá veľká oblačnosť na mnohých miestach s prehánkami, občasným dažďom alebo lokálnymi búrkami. Na severe vystúpi teplota na 14 až 18 stupňov, na juhu sa oteplí do 24 stupňov.

Východné Slovensko

Na východ našej krajiny dorazí studený front až okolo poludnia. Prejaví sa premenlivou veľkou oblačnosťou s prehánkami, občasným dažďom, alebo aj ojedinelými búrkami. Najvyššia denná teplota vystúpi na 16 až 24 stupňov.

Hory

Aj na horách oblačnosť postupne pribudne a s ňou aj početné prehánky alebo ojedinelé búrky. V nadmorskej výške 1500 m sa oproti dnešnému dňu ochladí na 8 stupňov.

Zmení sa počasie, zmení sa aj biopredpoveď a to rovno na 3, čo je mierna záťaž.

Štyri dni

Po prechode frontu k nám začne prúdiť chladnejší vzduch od severozápadu, preto cez víkend vystúpi teplota na severe na 16 až 17 stupňov, na juhu sa oteplí do 25 stupňov. Počasie bude premenlivo oblačné s prehánkami, ktoré sa vyskytnú častejšie na severe a východe, a to najmä v sobotu. V pondelok a v utorok bude zväčša polooblačno s prehánkami, alebo aj ojedinelými búrkami. Postupne sa oteplí a v utorok vystúpi teplota na 21 až 27 stupňov.

BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.