Bratranec si vzal za ženu sesternicu. Za splodenie potomka im teraz hrozí väzenie

Adin Hill z Arizony proti Tampe.
Zdroj: Angela Peang/Facebook

Dieťa by sa malo narodiť v máji.

Manželia Michael Lee (38) a Angela Peangová (38) sú príbuzní a žijú v mestečku Eagle Mountain (Utah). Bratranec si vzal za ženu svoju sesternicu a teraz čakajú svojho prvého potomka. Má to ale háčik, americký štát Utah to nepovoľuje a teraz im za to hrozí vysoká pokuta a dokonca aj väzenie, uviedol Daily Mail.

Dvojica sa zosobášila v štáte Colorado. V Utahu je to legálne iba vo veku nad 65 rokov, alebo v 55 s tým, že je dvojica neplodná. Existuje totiž 7 percentné riziko toho, že potomkovia priamych príbuzných budú mať nejakú genetickú chybu.

Podľa vedeckých výskumov majú bratranec so sesternicou 12,5 percenta DNA rovnakú. V Utahu je preto príbuzenský vzťah ilegálny. Manželia teraz spísali petíciu, aby sa tento zákon zmenil, no zatiaľ nemajú dostatok podpisov.

Manželom hrozí za porušenie zákona pokuta 10-tisíc dolárov a navyše päťročné väzenie. Nezáleží na tom, že si dvojica pred otehotnením urobila zdravotné aj genetické testy, aby mali istotu, že ich dieťa bude v poriadku. To štátu nestačí.

Peang je v piatom mesiaci tehotenstva a všetko nasvedčuje tomu, že je dieťa zdravé. Z predchádzajúceho manželstva má už tri deti. Ako prezradila médiám, je veľmi šťastná, pretože s Michaelom sa mali radi už od detstva, ale ich láska im bola zakazovaná. Keď dospeli a obaja boli rozvedení, našli si k sebe cestu aj napriek všetkým odmietnutiam rodiny a okolia.

Teraz svoj príbeh prezentujú na internete a snažia sa presvedčiť aj štát, že na ich láske nie je nič zlé. Uvidíme, ako sa to celé skončí.


USA/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti