Prípad zabitej Violy: Polícia má kamerové záznamy a cudziu vzorku DNA z oblečenia

Záchranári prehľadávajú zostrelený vrak ukrajinského lietadla.
Zdroj: Facebook

Podľa našich informácií čaká vyšetrovací tím aj na pomoc zo zahraničia.

Od záhadnej smrti učiteľky angličtiny, Violy Macákovej, prešli dva mesiace. Signál z jej telefónu zachytila naposledy stanica na bratislavskom Šafárikovom námestí. Bolo to okolo jednej hodiny v noci z nedele na pondelok 11. novembra.

Mestskí policajti majú nad touto križovatkou 360-stupňovú kameru. Tá v tom čase fungovala, vyšetrovateľ si záznam vypýtal.

Kamier je na trase od miesta, kde bývala, po Šafárikovo námestie, viac. Jedna je napríklad aj na Námestí SNP, ďalšie sú aj v Starom Meste. Ak sa pohybovala po týchto trasách, policajti môžu učiteľkin pohyb v osudnú noc zmapovať.

Podľa našich informácií čaká vyšetrovací tím aj na pomoc zo zahraničia, konkrétne na prístup do sociálnych sietí a aplikácií.

Práve tie by im mohli dať odpovede na viaceré otázky, napríklad na to, s kým komunikovala a či sa mala s niekým stretnúť. Tieto informácie im dokreslia posledné hodiny jej života.

Keď Violu objavili, mala roztrhané silonky na kolenách, sukňu, sveter a vestu. Chýbal kabát, kabelka aj doklady.

Odborníci skúmali jej oblečenie, odobrali vzorky, analyzovali DNA. Podľa našich zistení našli stopu, ktorá Viole nepatrila. Aby zistili, od koho je, potrebujú porovnávaciu vzorku. Stopa sa našla na takom mieste, že nemusí súvisieť s jej smrťou.

Obvinenie konkrétnej osobe doposiaľ nevzniesli, rovnako ani nedošlo k zmene právnej kvalifikácie vyšetrovanej veci.

To znamená, že jej úmrtie stále kvalifikujú ako zabitie. Podľa tohto paragrafu mal niekto v úmysle spôsobiť jej ťažkú ujmu na zdraví, ale skántriť ju nechcel.

Viola mala zlomený stavec a modriny na členkoch. Ako k zraneniam prišla a čo bolo presnou príčinou jej smrti, však policajti stále taja.

Viac v reportáži Zuzany Ferenčákovej.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme BA

Dôležité udalosti