Domáce

Chystáte sa na dovolenku s dieťaťom? Toto by ste mali vedieť

19 Pribeh s pasom.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Sezóna dovoleniek sa začala.

O dva týždne skončí škola, a to už budú do zahraničia prúdiť tisíce Slovákov. Skontrolujte si svoje doklady, ale najmä platnosť pasov vašich detí! Aj tam, kde my dospelí cestujeme len s občianskym preukazom, deti potrebujú pas.


Lenže mnohé krajiny, napríklad aj Chorvátsko, vyžadujú, aby bol pas platný ešte celé mesiace po návrate z dovolenky. Ak chcete ísť niekam cez leto, je najvyšší čas vybaviť si cestovné doklady. Ľudí, ktorí sa spamätali na poslednú chvíľu nie je málo.

Deti potrebujú pas aj do krajín únie, kde my cestujeme pohodlne s občianskym preukazom. Ibaže každá krajina si určuje aj ako dlho musí byť platný. Rozmenené na drobné- Chorvátsko, Taliansko a Tunisko požadujú platnosť pasu minimálne tri mesiace po návrate z dovolenky. Turecko päť a Egypt dokonca šesť mesiacov!

Deti dostávajú pasy práve na dva roky. Skontrolujte si, či vaše dieťa má pas platný aj požadované mesiace po návrate z dovolenky. Pas si môžete vybaviť aj zrýchlene, no čím skôr ho budete potrebovať, tým viac zaplatíte. Keď bude pas hotový, dajú vám vedieť sms správou.

BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.