Na ceste medzi Zvolenom a Zvolenskou Slatinou sa stala smrteľná nehoda

Uvedenie 1.JPG
Zdroj: Prezídium HaZZ

Po nehode zostala cesta v oboch smeroch uzavretá.

Na ceste medzi Zvolenom a Zvolenskou Slatinou došlo v sobotu podvečer k smrteľnej dopravnej nehode. Jedno z vozidiel skončilo po náraze mimo vozovky. Zasahovali aj leteckí záchranári.

"Na ceste 1/16 došlo k zrážke dvoch osobných motorových vozidiel, pri ktorej bola usmrtená jedna osoba. Na mieste zasahovalo šesť príslušníkov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) na dvoch kusoch techniky," informoval TASR Ľuboš Michálik z operačného strediska Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici.

"Na mieste sa nachádzala jedna vážne zranená osoba v bezvedomí. Leteckí záchranári v spolupráci s privolanou posádkou rýchlej lekárskej pomoci museli u 70-ročného vodiča zahájiť okamžitú kardiopulmonálnu resuscitáciu. Napriek ich maximálnemu úsiliu sa pacienta nepodarilo zachrániť a svojim rozsiahlym zraneniam podľahol. Vrtuľník sa vrátil na základňu bez pacienta," uviedla večer hovorkyňa leteckých záchranárov Zuzana Hopjaková.

Ako spresnila banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti, nehoda sa stala medzi Lieskovcom a Zvolenskou Slatinou pri odbočke na Slatinku. Podľa doterajších zistení do auta vychádzajúceho na hlavnú cestu narazilo vozidlo idúce po ceste 1/16. Vodič, ktorý vychádzal na hlavnú, nehodu neprežil.

Po nehode zostala cesta v oboch smeroch uzavretá. Hasiči vykonali na havarovaných vozidlách protipožiarne opatrenia.

ZVOLEN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zvolenská Slatina

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.