Kúpeľní hostia prežili scény ako z filmu. Pri „rabovaní“ im odnášali stoly aj stoličky z jedálne

harry_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Do kúpeľov vbehla skupina chlapov a začali odnášať zariadenie budovy.

Skupina chlapov vtrhla v pondelok ráno do jedálne a začali odtiaľ vynášať veci. Brusnianske kúpele sú totiž v konkurze a problémom sú spory medzi konkurzným správcom a vlastníkom vybavenia.

Kúpeľní hostia nakrútili situáciu, ktorú niektorí nazvali aj rabovanie. Ľudia raňajkovali a zrazu im brali stoly a stoličky.

Do kúpeľov podľa svedkov nabehli desiatky chlapov, ktorí odtiaľ poodnášali rozličné veci, najmä časti zariadenia kuchyne či jedálne. Hnuteľné veci v budove totiž vlastní súkromná spoločnosť. Do budovy ich poslal jej šéf.

Hovoria, že aktuálny správca kúpeľov užíva ich majetok, teda všetko zariadenie, neoprávnene. Zástupca správcu konkurznej podstaty však hovorí opak. Súd vydal neodkladné opatrenie, ktorým zakázal nakladať s akýmkoľvek majetkom, kým definitívne nerozhodne.

Predpoludním čakali zástupcovia oboch rozhádaných strán na políciu, chceli spísať trestné oznámenia. Správca konkurzu preto, že niekto odniesol zariadenie a majiteľ zariadenia chcel zase vyriešiť to, že mu niekto zablokoval výjazd kamiónov. V nich mal naloženú časť kúpeľného zariadenia. Popoludní však podľa našich informácií policajti opäť vyložili veci z kamiónov.

Kúpele Brusno sú v konkurze aj pre dlžobu vo výške vyše 10 miliónov eur. Proces ich predaja sa ešte len začína, žiadni záujemcovia zatiaľ nie sú známi.


BRUSNO/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Spor

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.