Zomrel po páde na zamrznutom chodníku v Košiciach, takto reaguje mesto

Romelu Lukaku z Interu Miláno oslavuje gól v pohári proti Cagliari.
Zdroj: TASR

Rodina zosnulého v tejto súvislosti údajne podala na polícii trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.

Silná poľadovica si vyžiadala ľudský život. Na zľadovateľom chodníku sa pošmykol a spadol 59-ročný Košičan. So zraneniami hlavy ho previezli do nemocnice. Po niekoľkých dňoch zraneniam podľahol.

„Pacient v piatok utrpel zranenie hlavy, podstúpil operáciu a následne bol hospitalizovaný na ARO," povedala pre korzar.sme.sk hovorkyňa UNLP v Košiciach Ivana Vaněková.

Rodina zosnulého v tejto súvislosti údajne podala na polícii trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.


Mesto tvrdí, že na mieste úrazu vykonalo zimnú údržbu posypom približne tri hodiny pred udalosťou s tragickými následkami. Podľa hovorcu mesta Vladimíra Fabiana je predčasné robiť unáhlené závery a obviňovať za spôsobenie tragédie vedenie mesta Košice.

„Chodník, na ktorom sa táto nešťastná udalosť stala, spravuje Bytový podnik mesta Košice a jeho zimnú údržbu zabezpečuje jeho externý dodávateľ. Miesto úrazu bolo vo štvrtok 9. januára posypané päťkrát a v piatok 10. januára dvakrát. Pred tragédiou to bolo naposledy o 6.30 h ráno,“ uviedol. Mesto vo svojom stanovisku ďalej pripomína, že hoci chodníky v Košiciach boli v priebehu toho času opakovane čistené, stávalo sa, že už do hodiny po ich úprave boli opäť zľadovatené.

K smutnej správe sa na sociálnej sieti vyjadril aj bývalý starosta Severu Marián Gaj. Ten zosnulého muža dobre poznal. Zároveň priznal, že on sám sa na ľade pošmykol a spadol. Zranil si pri tom aj hlavu. "Vzniknuté zranenia opísal slovami „päť stehov, otras mozgu a bezvedomie," opísal s tým, že na traumatológii strávil šesť hodín.

KOŠICE/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Poľadovica

Dôležité udalosti