Najobľúbenejšie dovolenkové destinácie Slovákov: Chorvátsko medzi nimi už nenájdete

Letná dovolenka
Letná dovolenka Zdroj: Shutterstock.com

V obľúbenosti medzi Slovákmi víťazia päťhviezdičkové hotely. Najčastejšou formou stravy je all inclusive

Slováci mali v roku 2019 najväčší záujem stráviť dovolenku v Turecku či Egypte. Na treťom mieste bolo Grécko. Vyplýva to z minuloročných štatistík cestovnej agentúry Invia, podľa ktorých si slovenskí dovolenkári radi priplatia za päťhviezdičkové hotely s all inclusive a za komfortné cestovanie lietadlom. Najčastejšie dovolenkovali osem dní.

Egejské, Stredozemné a Červené more si Slováci podľa štatistík cestovnej agentúry vyberajú na dovolenku najčastejšie. "Na prvom mieste v rebríčku najobľúbenejších dovolenkových krajín sa umiestnilo Turecko, kde strávilo dovolenku 27 % Slovákov so zakúpeným zájazdom. Najčastejšie to bolo v lokalite Side a Alanya. Nasledoval Egypt, kam zamierilo až 20 % turistov, konkrétne do stredísk Hurghada a Sharm el-Sheikh," spresnila tlačová hovorkyňa cestovnej agentúry Invia Andrea Řezníčková. Klienti si podľa nej vyberajú práve tieto destinácie pre kvalitné služby, dobre upravené pláže, ale aj pre širokú ponuku doplnkových zážitkov.

Nakupovanie zájazdov hneď začiatkom roka začína byť podľa jej slov trendom, a mesiac január je preto v tomto smere z roka na rok silnejší. V predaji však stále víťazí jún, júl a august. Slováci vyrážajú najčastejšie na osem dní, takúto dĺžku pobytu zvolilo vlani 57 % dovolenkárov.

V obľúbenosti medzi Slovákmi podľa hovorkyne jednoznačne víťazia päťhviezdičkové hotely. Najčastejšou formou stravy je all inclusive, nasleduje ultra all inclusive. "Slovenské cestovanie aj naďalej ovláda letecká doprava, a to až z 89 %. Vlastná doprava je na pomyselnej druhej priečke," dodala Řezníčková.

Štatistiky cestovnej agentúry súčasne hovoria o tom, že najviac zákazníkov, ktorí si zakúpili vlani zájazd, bolo v rozmedzí veku 40 až 44 rokov. Tými, ktorí zájazd kupujú a vybavujú, sú najčastejšie ženy. Rekordným dňom, kedy vycestoval najväčší počet turistov do zahraničia, bol 14. august.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Slováci

Dôležité udalosti