Domáce

Andreja Kisku vítali pod Urpínom potleskom. Ľudia ho oslovili s problémami

Andrej Kiska v Banskej Bystrici
Zdroj: SITA

Z Banskej Bystrice potom odcestoval do metropoly východného Slovenska.

Ani nie po týždni od inaugurácie za nového slovenského prezidenta Andrej Kiska po prvý raz vo funkcii hlavy štátu navštívil Banskú Bystricu. Jeho prvé kroky pod Urpínom viedli do budovy Štátnej vedeckej knižnice (ŠVK), kde sídli regionálne pracovisko Kancelárie prezidenta SR.

Pred ŠVK ho už čakali Banskobystričania, ktorí mu po vystúpení z auta zatlieskali, ale ho aj oslovili s problémami.

Zdroj: SITA

"Môj súdny spor o dedičstvo sa ťahá už 23 rokov. Mám zničené psychické zdravie, stojí ma veľa peňazí a stále narážam na samé obštrukcie zo strany súdov," reagovala Banskobystričanka Eleonóra Čapčíková. Prezidentovi podala ruku a poprosila ho o pomoc. Sľúbil jej, že sa na to pozrie. Do regionálnej kancelárie má doniesť podklady k súdnemu sporu.

"Počúvala som jeho emotívny prejav, v ktorom sľúbil pomôcť obyčajným, chudobným ľuďom. Budem žiť v nádeji, že mi pomôže. Darmo sa tu budú meniť zákony, je to o ľuďoch - sudcoch, ktorí sa musia zmeniť, byť ľudskí a spravodliví," dodala Čapčíková.

Zdroj: SITA

Andreja Kisku pri odchode z regionálneho pracoviska Kancelárie prezidenta SR neplánovane vyprevadilo 30 prvákov zo Základnej školy Jána Bakossa v Banskej Bystrici, ktorí majú dnes športový deň a išli náhodou okolo ŠVK. Učiteľky prehovorili, aby počkali na prezidenta, ktorého "chcú vidieť aj naživo, nielen na obraze na stene".

Ten sa pri nich pristavil, opýtal sa ich, aké budú vysvedčenia a rozprávali sa aj o tom, ako pôjdu do druhého ročníka. Prezident však nemohol vedieť, že práve škola, z ktorej sú prváci, sa od septembra 2014 ruší proti ich vôli.

Zdroj: SITA

Andrej Kiska v Košiciach

Prvá pracovná návšteva prezidenta Andreja Kisku v metropole východného Slovenska smerovala do regionálneho pracoviska Kancelárie prezidenta (KP) SR v Košiciach na Hviezdoslavovej ulici.

„Po tejto návšteve v Košiciach môžem povedať, že som sa stretol počas prvého týždňa v úrade už so všetkými pracovníkmi kancelárie prezidenta," vyhlásil Kiska pred novinármi.

Zdroj: SITA

Zároveň potvrdil, že v budúcnosti chce častejšie navštevovať slovenské regióny. „Už v inauguračnom prejave som povedal, že sa chcem stretávať s ľuďmi, chcem byť v regiónoch, pretože to treba nasať, nedá sa to riešiť len z Bratislavy," povedal a prízvukoval, že chce navštíviť každý región v čo najkratšom čase.

Zdôraznil, že v súčasnej dobe sa snaží pochopiť, ako fungujú regionálne kancelárie. „Pochopil som, že ľudia sem chodia. Potrebujú sa stretnúť s niekým, o kom vedia, že sa potom stretne s prezidentom a že ich problém sa k prezidentovi dostane. Teraz budem uvažovať o tom, ako ešte lepšie dostať prezidentský úrad k ľuďom," doplnil Kiska.

Zdroj: SITA

BANSKÁ BYSTRICA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.