Už je známe, kto robil spoločnosť Kočnerovi a Tóthovi na dovolenke v Chorvátsku

Medzinárodná sieť investigatívnych novinárov záhadu rozlúskla.

Kto robil spoločnosť Mariánovi Kočnerovi a Petrovi Tóthovi v Chorvátsku v roku 2017? Hoci kľúčový svedok meno záhadnej osoby na súde neprezradil, medzinárodná sieť investigatívnych novinárov záhadu rozlúskla. 

Kočnerovi a Tóthovi robila spoločnosť okrem ich manželiek aj advokátka z kauzy Čistý deň. v minulosti ale obaja popierali, že by jej pomáhali ako odkomunikovať zneužívanie neplnoletých dievčat.

Pozrite si reportáž


Jún 2017 - Milna na ostrove Brač. Marián Kočner s Petrom Tóthom a manželkami trávia svoju prvú spoločnú dovolenku. Kočner sa na súde pýta Tótha, aby si spomenul, kto s nimi ešte bol.

Tóth: Váš pes Brenda

Kočner: Pes Brenda, čiže nikto iný?

Tóth: Neviem, možno, že tam bol niekto iný. Už si nespomínam.

Na dovolenke boli spolu sedem dní, video, ktoré získala medzinárodná sieť investigatívnych novinárov dokazuje, že s nimi bola aj Zuzana Tománková, advokátka z kauzy Čistý deň.

Ide o zakladateľku resocializačného centra Čistý deň, ktorá len tri mesiace pred touto dovolenkou oznámila verejnosti šokujúce informácie o poslancovi z Národnej rady Borisovi Kollárovi. Podľa nich si mal ešte pred vstupom do politiky písať s neplnoletou chovankyňou z jej zariadenia.

Poslanec sa sám priznal a do kauzy vniesol úplne iné svetlo. To, že s nejakou mladou ženou komunikoval, potvrdil a hovoril, že netušil, koľko mala vtedy rokov, že mala problémy s drogami a že bola z resocializačného centra Čistý deň. Navyše tvrdil, že ho kontaktovala ona a nie on ju. Boris Kollár tušil, že sa ho niekto snaží zdiskreditovať a vytiahol aj dôkaz.

Fotografiu, na ktorej bol Kočner s Tománkovou aj Petrom Tóthom.

To bolo presne pred tlačovou besedou, na ktorej Tománková vystúpila, Kočner s Tóthom vtedy hovorili, že sa stretli úplnou náhodou. Tománková vraj ešte skôr Kočnera oslovila a ukázala mu šteklivú komunikáciu neplnoletej s Kollárom a radila sa s ním.

Dovolenka v Chorvátsku, ale najmä správy z Threemy naznačujú, že v kauze Čistý deň Kočner svoju úlohu zohral.

Tománková je dnes jednou z Kočnerových právničok a navštevuje ho vo väzbe. Popri vlastnej kauze pomáhala Kočnerovi zbierať podpisy pre stranu Cieľ. Neskôr po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice prišla ako právna zástupkyňa na výsluch s obhliadajúcim lekárom, ktorý nesprávne určil čas smrti oboch snúbencov vo Veľkej Mači.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Peter tóth

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.