Prípad vraždy J. Kuciaka a snúbenice: Haščák s Bödörom vysvetľovali svoj vzťah s Kočnerom

Vypovedal aj svedok, ktorý za výrobu vražednej zbrane dostal tri roky.

Deň štvrtý na Špecializovanom trestnom súde pokračoval ďalšími dôležitými výpoveďami. Po tom, čo Peter Tóth detailne opísal, ako si Marian Kočner a Norbert Bödör platili sledovacie komando, ktoré malo zbierať o novinároch informácie, predstúpil pred súd samotný Bödör.

Tóthovu výpoveď poprel. S Kočnerom sa síce poznal, no tvrdil, že si nikdy neplatil za sledovanie novinárov. Dokonca sa ani nezaujímal, či o ňom niečo píšu.

Pred súdom uviedol, že Tóth ho oslovil niekoľkokrát a vraj sa mu priznal, že paparazzovanie riadi Tóth so Zsuzsovou. Po jej zadržaní sa vraj Tóth bál, že bude mať kvôli vražde problémy aj on. Tiež sa pýtal Bödöra, či by nemohol Kočnerovi pomôcť po jeho zadržaní.

Nasledovala výpoveď šéfa Penty Jaroslava Haščáka. Haščák sa viackrát zamyslel nad stavom slovenskej žurnalistiky. Povedal, že texty Jána Kuciaka ho hneď zaujali. Boli analytické a kvalitné. O iných novinároch to vraj povedať nemôže. Kočner sa mu vraj veľakrát sťažoval, ako o ňom informujú médiá, ktoré vlastní alebo spoluvlastní finančná skupina Penta. Haščák mu však nikdy nesľúbil, že jeho mediálny obraz napraví. Vraj zabezpečujú novinárom bezbrehú slobodu a nezávislosť.

Pred senátom vypovedali aj Andrej Tóth a Erik Schwartz. Opisovali, kedy a s kým vídavali Kočnera v golfovom areáli v Báči. Videli ho aj so Zsuzsovou či s Dobroslavom Trnkom.

Ďalší svedok, René Nyitray, je obyvateľ Veľkej Mače a detailne súdu opísal, ako videl 18. februára 2018 Tomáša Szabóa v aute na pumpe pri Kolárove. Následne jeho auto videl krúžiť po Veľkej Mači.

Vypovedal aj muž, ktorý si už odpykáva trest za výrobu zbrane, ktorou boli Ján a Martina zavraždení. Marian Sehnal dodal, že nevedel, že zbraň bude použitá na vraždu. Dúfal, že ju Szabó a Marček chcú len na vydieranie kvôli dlhom, do ktorých sa dostali.

Utorkové (21. 1.) pojednávanie bude bez Kočnera, Zsuzsovej aj Marčeka. Prítomný tak bude len Tomáš Szabó. Vypovedať prídu Jánovi kolegovia z portálu Aktuality.sk a vysvetlia, ako pracujú investigatívni novinári, vrátane zavraždeného Jána.

Zdroj: TASR

15.58 - Sehnal priznáva, že bol aj pri skúške zbrane. Odskúšali ju s orginálnou hlavňou, upravenou hlavňou aj s tlmičom. S jeho vyrobenou hlavňou sa pištoľ automaticky prebíjala a fungovala tak, ako má. Prokurátor sa pýta, či sa zbraň zasekávala, keď na nej bol tlmič. Sehnal si to presne nepamätá, ale pripúšťa, že sa zasekávala.

Skúšku robili pri Malom Dunaji za Kolárovom. Strely mierili na strom a niektoré strely len tak do terénu.

15.55 - Sehnal tvrdí, že Szabó mal slzy v očiach, keď ho prosil, aby mu vyrobil zbraň. To ho presvedčilo. Hneď na to sa otočil na Szabóa.

15.46 - "Tomášovi som jednoznačne dôveroval," odpovedal Sehnal na otázku, s kým o zbrani komunikoval. Sehnal dodal, že prvýkrát za ním s touto požiadavkou prišili Szabó a Marček, ale potom komunikoval už len so Szabóom.

15.42 - Sehnal opisuje detaily zbrane, bola maďarskej výroby. Opisuje, ako a čo presne mal na zbrani upravovať. Sedí to s Marčekovou výpoveďou.

15.40 - Sehnal hovorí, že od neho žiadali aj to, aby im vyrobil tlmič. Hovorí, že to nechcel, ale nakoniec sa rozhodol, že to radšej urobí on, keď už vyrába aj hlaveň.

15.36 - "Tomáš aj s Mirom v septembri 2017 ma vyhľadali, či by som im nevedel vytvoriť hlaveň do pištole. Odmietol som to od prvého momementu. Bolo mi jasné, že sa jedná o trestný čin. Po druhé, ani som nedisponoval prostriedkami, aby som vedel vyrobiť hlaveň do zbrane. Nedali sa ľahko odbiť. Presviedčali ma, že pistoľ potrebujú na vyrovnanie dlhu u nebezpečného človeka z podsvetia z Komárna. Vraj dlh súvisel s ich obchodom," opisuje situáciu Sehnal. Dodáva, že si uvedomil, že je asi jediný človek, ktorý dokáže Szabóovi pomôcť. Chcel, aby začal konečne žiť "normálny šablónový" život a chcel mu ho dopriať.

Tak sa rozhodol, že im zbraň vyrobí.

Zdroj: TASR

15.35 - "K tomuto prípadu sa bližšie vyjadriť neviem. Informácie mám len tie, čo som zachytil z médií," odpovedal na otázku, čo vie o vražde. Podľa výpovede Marčeka mal Sehnal upraviť zbraň, ktorou Jána a Martinu zabili.

15.33 - Výsluch vedie prokurátor Turan. Tomáš Szabó je Sehnalov spolužiak zo základnej školy a boli aj dobrými kamarátmi. Miroslava Marčeka poznal len cez Szabóa, keď spolu otvorili obchod s výživovými doplnkami. Alenu Zsuzsovú ani Mariana Kočnera nepozná.

15.32 - Pred senátom už sedí Marian Sehnal.

15.21 - Po výpovedi Niytraya vyhlásila sudkyňa prestávku.


15.19 - K výpovedi sa vyjadruje Tomáš Szabó. Hovorí, že podľa neho Niytray klame a robí to preto, aby dostal peniaze, ktoré sľúbila vláda za každú informáciu o vražde.

15.05 - Otázky kladie Marek Para. Pýta sa Niytraya, či sleduje proces v médiách. Zrejme tým chce naznačiť, že už je ovplyvnený medializovanými informáciami.

15.02 - Niytray hovorí, že toho muža z auta spoznal dnes na chodbe. Identifikoval tak Tomáša Szabóa ako muža, ktorého videl v aute na pumpe v Sládkovičove. Ale dodáva, že dnes už vyzerá trocha inak. Vtedy mal plnšiu tvár.

15.01 - Niytray hovorí, že kým stál na pumpe a díval sa na auto, v ktorom mal sedieť Tomáš Szabó, videl, že niečo hovorí. Vyzeralo, ako by sa s niekým rozprával, ale na mieste spolujazdca nikoho nevidel.

14.48 - Výsluch vedie prokurátor Turan. Nyitray detailne opisuje, ako videl Tomáša Szabóa vo Veľkej Mači.

"18. februára 2018 som v neskorých večerných hodinách o 22.30 hod vchádzal na čerpaciu stanicu Slovnaft v Sládkovičove. V tom čase tam stálo jedno auto. Pamätám si, že to bol Peugeot Partner svetlej farby s komárňanskou značkou. Išiel tam, aby som si kúpil cigarety. Chvíľu som tam ešte stál, lebo som sa pripojil na wifi a chatoval. V aute, ktoré tam bolo videl sedieť jedného muža, ktorý sa na mňa díval a aj som si všimol jeho tvár. Mal oblečené tmavé oblečenie a mal strnisko a čiapku."

Potom neskôr odišiel z pumpy, ale po ceste ho znova stretol. Videl, ako pred dedinou Veľká Mača veľmi pomaly otáčal. "Prišiel mi čudný, tak som chcel vidieť, kam smeruje. Videl som, že zabočil doprava smerom k mraziarniam. Urobil som ešte jedno kolo vo Veľkej Mači a išiel som domov," povedal Nyitray.

Dodal, že Kuciaka videl na ulici len raz. Niytray býva blízko.

14.39 - Výsluch Schwartza je ukončený. Do pojednávacej miestnosti sú predvolaní René Nyitray a Marián Sehnal.

14.31 - Otázky kladie Lipšic. Pýta sa, kedy sa tam Kočner stretával so Zsuzsovou. Schwartz hovorí, že určite v roku 2017 a v priebehu roku 2018.


14.30 - Pýta sa advokátka Vestenická. Zaujíma sa, či sa Kočner stretával aj s niekým iným ako so Zsuzsovou. Schwartz hovorí, že určite áno, ale menovať nevie.

14.27 - Výsluch vedie Marian Kočner. Pýta sa ho, kedy sa robila kompletná rekonštrukcia na ihrisku. Schwartz hovorí, že sa robila mimo sezóny, ale nevie ktorý rok.

14.22 - Schwartz hovorí, že až po medializácii fotiek Aleny Zsuzsovej zistil, že to ona bola tá, čo chodila do areálu a Kočnerovi nosila balíky. Spoznali ju vraj aj zamestnanci.

14.18 - Schwartz hovorí, že v Báči sa Kočner stretával s nejakou pani, ktorá doniesla Kočnerovi nejaký balíček, za ktorý dostala peniaze. Zaplatila jej prevádzkarka. Nikdy ale nevedel, aké veci Kočnerovi nosila. Keď mal prísť Kočner, všetci sa báli. Veľakrát sa vraj stalo, že zvozil personál pod "čiernu zem aj pre maličkosti". "To bola jeho povaha, zvykli sme si" uviedol. Vraj nadával vulgárne personálu aj pred hosťami.

14.16 - Prokurátor Turan zisťuje, či je možné, že bol Kočner v areáli aj v zimnom období. Pýta sa Schwartza, či sa v období od novembra do marca niekto z personálu nachádza. Schwartz odpovedá, že je možné, že tam Kočner bol, ale nemuseli sa stretnúť.

14.12 - Kočner začal robiť v Báči zmeny. Na jednej strane zmeny pomohli, ale na strane druhej, niektorí golfisti odišli, lebo im vadila osoba Kočnera a kúpili si členstvo v inom klube.

14.11 - "Pán Kočner prišiel a povedal, že je majiteľom," opisuje situáciu v Báči Schwartz.

14.07 - Schwartz uviedol, že z obžalovaných pozná len Mariana Kočnera. Kočnera pozná niekoľko rokov. Intenzívnejšie sa začali baviť, keď Kočner finančne vstúpil do areálu v Báči. Schwartz je pôvodný majiteľ areálu, ale potom začal mať finančné problémy a vstúpil do toho Kočner.

14.05 - Výpoveď Andreja Tótha je ukončená. Predstupuje svedok Erik Schwartz.

14.03 - Tóth hovorí, že sa nikdy nezaoberal Kočnerom a Zsuzsovou, keď ich spolu videl. Boli ako bežní zákazníci. Koncom februára 2018 bol podľa Tótha celý areál v Báči zatvorený.

14.02- Koncom decembra 2019 už ako manažér v tomto podniku Andrej Tóth skončil.

Zdroj: TASR

13.57 - Pokračuje hlavné pojednávanie. Pred senátom už sedí svedok Andrej Tóth. Je majiteľom reštaurácie a hotela v golfovom areáli v Báči. Hovorí, že z obžalovaných pozná len Kočnera. Do pozície manažéra reštaurácie ho prijímala Kočnerova dcéra. Videl aj Alenu Zsuzsovú, ale osobne ju nepozná.

S Kočnerom sa vraj videl možno štyrikrát. Všetky veci súvisiace s hotelom a reštauráciou riešil s Kočnerovou dcérou.

13.30  - Spolumajiteľ finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák si myslí, že Jána Kuciaka zavraždili pre jeho prácu. Vyhlásil to pred novinármi po výpovedi na pojednávaní na ŠTS v Pezinku. Konštatoval, že s obžalovaným Marianom Kočnerom sa osobne o práci zavraždeného novinára nikdy nerozprávali.

Vo výpovedi potvrdil, že s podnikateľom sa osobne pozná niekoľko rokov. „Sedí na lavici obžalovaných, doprajme mu právo na spravodlivý proces. Rešpektujme prezumpciu neviny. Spoločnosti záleží na tom, aby bol tento proces spravodlivý. Keď sa to skončí, bude rozsudok," vyhlásil.

Zdroj: TASR

11.21 - Haščák hovorí, že Kuciaka ako novinára poznal. Začal vnímať, že portál Aktuality.sk a zvlášť Ján Kuciak venovali výraznú pozornosť Kočnerovým podnikateľským aktivitám.

Haščák komentuje Kuciakove články: "Boli veľmi analytické. Väčšina novinárov pokrýva podnikateľský sektor povrchne. Články Jána Kuciaka mi udreli do očí. Vedel pracovať s dátami, ktoré boli verejne dostupné a vedel tie dáta skladať do obrazu, ktorý dával zmysel. To bol môj prvý dojem. Mal som pocit, že si robí domácu úlohu, čo sa o väčšine slovenských novinárov povedať nedá," povedal Haščák.

11.15 - Haščák spomína aj bývalú redaktorku Plus 7 dní Martinu Ruttkayovú. Vypovedala pred políciou, že policajti vynášali informácie novinárom o priebehu vyšetrovania. Ruttkayová vraj nechránila zdroj informácií. Ruttkayová už v týždenníku nepracuje.

11.10 - "Slovenská verejnosť vníma vlastníkov médií ako niekoho, kto dokáže ovplyvňovať médiá. Nie len Marian Kočner, ale skoro všetci z politického a podnikateľského života majú tendenciu kontaktovať mňa alebo mojich kolegov a vplývať na to, ako o nich naše médiá informujú. To bol aj prípad Mariana Kočnera," hovorí Haščák.


Spomína si na to, že týždenník Plus 7 dní zverejnil fotku domu Mariana Kočnera a ďalší deň sa doň niekto snažil vlámať. Kočner vraj Haščákovi volal a vyčítal mu, že kvôli jeho článku sa ho snažili vykradnúť. "Prosil ma, aby som informoval šéfredaktorku."

Haščák si spomína na ďalšie telefonáty s Kočnerom. Išlo o týždenník Trend, ktorý uverejnil niekoľko desiatok kritických článkov o Kočnerovi. Kočner mu volal a mal výhrady voči forme aj skutočnostiam, ktoré sa v článkoch nachádzali. "Chcel využiť náš vzťah, aby som vplýval na redaktorov či šéfredaktora, aby boli články menej kritické."

11.06 - Prokurátor Turan sa Haščáka pýta na aktivity Penty v médiách. Penta nemala záujem odkúpiť aj portál Aktuality.sk, pre ktoré Kuciak písal.

Haščák vymenúva, akcie ktorých vydavateľstiev vlastní Penta. Ide o vydavateľstvo Plus, Petit Press a News and Media Holding.

11.05 - Haščák hovorí, že zmenky, ktoré nakupoval Kočner boli splatné do konca roka 2018 a ďalšie v priebehu roku 2019, 2020, 2021 a 2022. Nikto si neuplatnil práva na ich vyplatenie.

11.00 - Haščák hovorí, že s Kočnerom sa rozprával aj o tom, ako "jeho" médiá informovali o Kočnerovi. Pod Pentu spadajú viaceré celoštátne médiá.

Dodáva, že Kočner bol klientom Privatbanky a nakúpil zmenky Penta Funding v hodnote 10 miliónov eur. Nevie však povedať, aký klient bol Kočner. Vraj je to súčasťou bankového tajomnstva, ktoré sa k nemu ani nedostalo, lebo nie je štatutárny orgán.

10.57 - Prokurátor Turan žiada Haščáka, aby bližšie popísal jeho vzťah s Kočnerom. "Prvýkrát sme sa stretli v roku 1998. Následne do roku 2010 boli naše stretnutia sporadické až náhodné. Okolo roku 2010 sa Marian Kočner stal klientom našej banky a naše stretnutia boli intenzívnejšie. V rokoch 2015 až do doby, keď bol zadržaný sme sa stretávali najviac. Súviselo to najviac s témou médií, pretože naša spoločnosť Penta získala aj médiá do svojho portfólia," hovorí Haščák

10.56 - Haščák hovorí, že Marčeka, Szabóa a Zsuzsovú nepozná. Kočnera pozná 20 rokov.

10.54 - Pojednávanie pokračuje výpoveďou Jaroslava Haščáka.

Otec zavraždeného novinára očakával, že Norbert Bödör bude všetko vo výpovedi zapierať. „Zatiaľ na to jasný názor nemám, ale uvedomil som si, že klame, resp. nechce povedať pravdu,“ povedal Jozef Kuciak.


Právny zástupca Zlatice Kušnírovej nechcel hodnotiť výpoveď nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra. „Nepovažujem však za pravdivé jeho tvrdenie, že bola verejne známa informácia o pripravovanom zásahu polície v prípade vraždy novinára a jeho snúbenice," konštatoval po podnikateľovej výpovedi Roman Kvasnica.


Podnikateľ Norbert Bödör sa pri odchode zo ŠTS nevyhol novinárom, no na žiadnu ich konkrétnu otázku neodpovedal. „Všetko, čo som o prípade vedel, som povedal pred súdom a môžete z toho čerpať," vyhlásil.10.33 - Výsluch Bödöra je ukončený a nasleduje 20 minútová prestávka.

10.19 - Bödörovu výpoveď považuje Lipšic za nedôveryhodnú. Hovorí, že mu z polície donášali informácie a on ich ďalej posúval Kočnerovi. Lipšic dodáva, že Bödör mal vopred informácie o svojom zadržaní v súvislosti s vraždou novinára. Lipšic dodáva, že Bödör sa snažil ovplyňovať funkcionárov NAKA.

Podľa Vestenickej Bödörova výpoveď znegovala výpoveď Petra Tótha.

10.27 - Bödör povedal, že v Bratislave sa po kaviarňach a reštauráciách hovorilo, že polícia už má páchateľov vraždy Jána a Martiny ešte pred tým, než podozrivých polícia zadržala. Zlatica Kušnírová neveriacky krúti hlavou.

10.24 - Senát vyhlásil, že o tom, či sa bude Threema čítať nemôže rozhodnúť. Najprv musí byť rozhodnuté, akým spôsobom bol záznam vyhotovený. A to zatiaľ podľa sudkyne Sabovej nie je vyhodnotené.


10.21 - Opäť sa pýta prokurátor Turan. Pýta sa na detaily detektívnej činnosti Bödörovej firmy. Bödör hovorí, že jeho "detektívi" sledovali zlodejov v obchodom dome Mlyny v Nitre. Nič iné vraj jeho detektívi nerobili.

10.18 - Kvasnica sa pýta, čo hovorí na výpoveď Petra Tótha, ktorý tvrdil, že aj Bödör si platil sledovanie novinárov. Bödör povedal: "Klame."

10.13 - Pýta sa Roman Kvasnica, právnik Zlatice Kušnírovej. Pýta sa ho, o čom sa bavil s Tiborom Gašparom. Bödör opakuje, že o vyšetrovaní vraždy sa nikdy nerozprával.

10.10 - Lipšic navrhuje, aby bola prečítaná komunikácia z Threemy. O návrhu rozhodne senát po výsluchu Bödöra.

10.08 - Bödör hovorí, že sa od policajta dozvedel, že niekto sleduje jeho dom. Jeho právnik mu potom poradil, aby išiel na NAKA. Ide o moment, keď išiel Bödör vypovedať k vražde a bol o tom vopred informovaný.

10.05 - Lipšic sa pýta, či pozná Krajmera a Hraška, vysokých funkcionárov NAKA. Bödör hovorí, že Krajmera pozná dlho. O Hraškovi len vedel, že je šéf NAKA. O Kaliňákovi hovorí, že ho pozná, ale nestretávajú sa. Pozná aj špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Bödör však tvrdí, že nikdy nevyužil tieto kontakty v prospech Kočnera.

10.00 - Otázky kladie Daniel Lipšic, advokát Kuciakovcov. Zaujíma ho, aký bol dôvod stretnutí Bödöra s Kočnerom. Bödör hovorí, že má veľa neformálnych stretnutí s rôznymi ľuďmi a rozprávajú sa o rôznych témach.

Lipšic sa pýta, ako komunikoval s Kočnerom. Bödör odpovedá, že cez Whatsapp, Viber a možno aj Signal a Threema. Nespomína si vraj presne. Lipšic sa pýta, či s Kočnerom niekedy diskutoval o kauze Čistý deň, zmenky TV Markíza či Technopol. Bödör je zmätený, ale tvrdí, že asi sa o tom nerozprávali.

9.55 - Bödör hovorí, že hoci má detektívnu službu, so sledovaním novinárov nechcel mať nič spoločné. Či dal Kočner sledovať aj iných ľudí ako novinárov, Bödör nevie.

Sabová sa pýta, či bol Bödör v roku 2017 v zisku a ak áno, v akom. Bödör hovorí, že bol vždy v zisku niekoľko stotisíc eur.


9.53 - Bödör odpovedá na otázky sudkyne Ruženy Sabovej. Bödör hovorí, že v Nitre vykonáva detektívnu službu. V roku 2017 mal zhruba päť zamestnancov.

9.48 - Júlia Vestenická, advokátka Aleny Zsuzsovej sa Bödöra pýta na jeho stretnutia s Tóthom. Bödör iba zopakoval, že Tóth bol veľmi nervózny. Povedal mu, že komunikoval so Zsuzsovou, zbieral informácie aj na Jána Kuciaka a bojí sa, že bude spájaný s vraždou.

9.48 - Martinu Kušnírovú vraj pred vraždou nepoznal a o Kuciakovom osobnom živote nevedel nič.

9.45 - Bödör si spomína, že Kuciak písal články aj o ňom. Na konkrétnosti si už nespomína. Hovorí, že on si ich nečítal, takže nevie zhodnotiť, či boli pravdivé. Vždy ho iba upozornil niekto blízky, že o ňom píšu Aktuality. Nikdy sa však nad tým vraj nepohoršoval a ani nekontaktoval novinárov.

9.44 - Bödör hovorí, že nikdy nežiadal Gašpara o informácie z vyšetrovania a ani ho o to nežiadala iná osoba.

Dodáva, že nikdy nezisťoval informácie o Jánovi Kuciakovi.

9.42 - Bödör vysvetľuje, že pozná ľudí z polície. Priznáva, že Tibor Gašpar je jeho príbuzný a stretávali sa spolu, aj keď bol Gašpar policajným prezidentom.

Hovorí, že naďalej sa často stretávajú, aj každé dva týždňe a stretávajú sa ako rodina aj s deťmi.

9.41 - Bödör hovorí, že Tótha až do spomínaného leta 2018 nepoznal. Prečo ale Tóth oslovil práve Bödöra, aby pomohol Kočnerovi, nevie.

Zdroj: TASR

9.35 - Dodáva, že Petra Tótha stretol prvýkrát v auguste 2018 na Tóthovo pozvanie. Pýtal sa ho, či by mohol Kočnerovi nejako pomôcť. Odpovedal mu, že pomôcť nevie, ale je ochotný pomôcť jeho manželke a deťom, ak budú mať existenčné problémy.

Potom sa stretli znova asi dvakrát vždy na Tóthovu žiadosť. Opakovane sa ho spýtal, či nevie pomôcť Kočnerovi, ale jeho odpoveď bola vždy rovnaká. Koncom septembra ho Tóth znova kontaktoval. Spýtal sa ho, či pozná Alenu Zsuzsovú. Tóth mu vraj na stretnutí povedal, že Zsuzsovú pozná a priznal sa mu, že riadil paparazzovanie novinárov a komunikoval celý čas so Zsuzsovou. Tóth sa vraj už vtedy bál, lebo Zsuzsová bola v tom čase zadržaná. Vtedy sa Tóth podľa Bödöra zľakol a rozhodol sa ísť na políciu.

9.32 - Prokurátor sa pýta na portál Na pranieri. Bödör tvrdí, že s tým nemá nič spoločné. Kočner ho vraj nikdy nepožiadal o to, aby mu s ním pomohol a ani mu nikdy nepovedal, čo sa o novinároch dozvedel. Kočner mu povedal, že bude zisťovať informácie o novinároch vybratých médií, ale nikdy mu nepovedal konkrétne mená.

Zdroj: TASR

Bödör znova opakuje, že so získavaním informácií o novinároch nemá nič spoločné, ani ho o spoluprácu Kočner nikdy nepožiadal.

9.30 - Bödör vnímal, že sa aj o neho zaujímali médiá, ale pozorne ich nesleduje. "Ja médiá neriešim," povedal Bödör. S médiami nekomunikuje a hovorí, že pred vraždou ho žiaden novinár nekontaktoval.

Kočner sa mu viackrát sťažoval, že je nespokojný, ako o ňom píšu novinári. Hovoril mu, že médiá klamú. Na konkrétne mená novinárov si však nespomína. Kočner sa vraj snažil bojovať s novinármi a zverejňoval o nich informácie a ich "prešľapy".

Bödör si spomína na portál Na pranieri, na ktorom zverejňoval informácie, ktoré mali novinárov diskreditovať.

9.28 - Prokurátor Turan sa pýta na detaily, kedy a za akých príležitostí sa stretával s Kočnerom. Bödör hovorí, že sa spolu rozprávali o všetkom možnom, ale nikdy neriešili biznis. Tvrdí, že Kočner bol iniciatívnejší a on ho volal na stretnutia. Takmer vždy sa stretávali v reštauáriách či na verejných miestach. Nikdy vraj nechodili spolu na dovolenky ani si nechodili na oslavy či rodinné podujatia.

9.24 - Výsluch vedie prokurátor Vladimír Turan. Bödör uviedol, že z obžalovaných pozná iba Kočnera. Poznajú sa zhruba desať rokov. Hovorí, že nikdy spolu neobchodovali a považuje ho za známeho.

Hovorí, že k samotnému skutku sa nevie vyjadriť. Vie o ňom len to, čo sa dočítal v novinách.

9.21 - Pred senát sa posadil Norbert Bödör. Začína vypovedať. Miestnosť museli opustiť zvyšní svedkovia. Bödör vypovedal už v prípravnom konaní pred vyšetrovateľom.


9.04 - Predsedníčka senátu Ružena Sabová otvára hlavné pojednávanie. Z obžalovaných sú prítomní Kočner a Szabó.

08.56 - do pojednávacej miestnosti prišli obžalovaní

Zdroj: TV Markíza

08.45 - Na súd sa dostavil obhajca Mariana Kočnera Marek Para. Zatiaľ sa nechcel vyjadrovať.


08.36 - Daniel Lipšic označil Norberta Bödöra a Jaroslava Haščáka ako ľudí blízkych Kočnerov.

08.35 - Na súd prišli rodičia zavraždených. Pred médiami vyjadrili svoje rozčarovanie z rýchleho prepustenia Dobroslava Trnku. Predpokladajú, že na súde sa budú Haščák s Bödörom len brániť.


08.26 - Na pojednávanie sa dostavil Roman Kvasnica, advokát Zlatice Kušnírovej, dnešné pojednávanie zatiaľ nechce hodnotiť.

08.08 -Na súd sa dostavil Jaroslav Haščák. Na otázku od médií, či sa niekedy stretol s Jánom Kuciakom, odpovedal, že nie. Do začiatku súdu sa bude zdržovať mimo novinárov na inom poschodí budovy.

08.00 - Na mieste je aj naša redaktora Zuzana Ferenčáková, ktorá celé pojednávanie bude sledovať.

07.00 - Vypočujte si telefonát s redaktorkou Zuzanou Ferenčákovou. V Pezinku sú vraj aj novinári z Hongkongu.


PEZINOK/Katarína Kiššová

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme All for Jan

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.