Bödör: To, že polícia zadržala páchateľov vraždy, sa hovorilo v bratislavských kaviarňach

Splnomocnenec Zlatice Kušnírovej Roman Kvasnica.
Zdroj: TASR

Na súde však nevedel povedať konkrétne meno, Lipšic ho označil za nedôveryhodného svedka.

Pred senátom v prípade vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vypovedal v pondelok (20. 1.) ako svedok aj nitriansky podnikateľ Norbert Bödör.

Potvrdil, že obžalovaného Mariana Kočnera pozná. Hoci sa stretávali, nebolo to na pravidelnej báze a pred súdom nevedel presne povedať, koľkokrát to bolo. Na stretnutiach boli iba oni dvaja, ich rodiny sa vzájomne nenavštevovali, nechodili na spoločné oslavy a ani na dovolenky. "Keď sme sa stretli, bavili sme sa o čomkoľvek - politike, športe, kultúre či klebetách. Je ukecaný človek," opísal Bödör obžalovaného.

Pred súdom potvrdil, že je vzdialená rodina bývalého policajného šéfa Tibora Gašpara. "Keď sme sa ako rodiny stretávali, nikdy sme sa o priebehu vyšetrovania vraždy nebavili. Iba vo všeobecnej rovine," konštatoval.

Svedok však nevedel konkrétne odpovedať na otázku prokurátora Vladimíra Turana a zástupcu Zlatice Kušnírovej, advokáta Romana Kvasnicu, kde sa konkrétne dozvedel, že polícia už má páchateľov vraždy Jána a Martiny. Vraj sa to "hovorilo" v bratislavských kaviarňach ešte predtým, než polícia zadržala podozrivých.

Bödör poprel, že by osobne poznal nebohého Jána Kuciaka. Vedel iba to, že je investigatívny novinár.

Vypočujte si zostrih kľúčových pasáži výpovede Norberta Bödöra na súde.


PEZINOK, BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme All for Jan

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.