Miliónovú objednávku za búranie prešovskej bytovky už rieši polícia

Útočník.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Firma z Košíc totiž tvrdí, že ich ponuku za 400-tisíc eur mesto odignorovalo.

Miliónovú objednávku na búranie výbuchom zničenej bytovky v Prešove už preveruje polícia. Trestné oznámenie podal jeden z prešovských mestských poslancov. Firma z Košíc totiž tvrdí, že ich ponuku za 400-tisíc eur mesto odignorovalo.

Po českej demolačnej firme, ktorá si vyúčtuje len symbolické euro, si totiž firma z Bardejova za ďalšie práce vypýtala vyše milión eur.

Ozvala sa však firma z Košíc, ktorá hneď po výbuchu paneláka poslala na výpomoc do Prešova päť svojich mechanizmov.

Šéfovi krízového štábu vraj ponúkli, že celú demoláciu aj s vývozom sutiny dokážu spraviť za 400-tisíc eur. Ten to mal odmietnuť so slovami, že oni si aj tak vyberú, koho chcú.

Mestský poslanec Martin Eštočák preto na polícii podal trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Radnica trvá na tom, že komunikovali so siedmimi firmami, no iba jedna z nich im písomne predložila cenovú ponuku. Košická firma tvrdí, že ich na to nikto nevyzval. Na zverejnené informácie chce aj mesto reagovať trestným oznámením.

Doterajšie náklady na búranie, odvoz a triedenie sutín mesto odhaduje na viac než 1,3 milióna eur.

Faktúry budú uhrádzať až po ich overení okresným úradom. Na žiadosť mestských poslancov si na celé financovanie záchranných prác posvieti aj hlavný kontrolór mesta.

Viac v reportáži Martina Jedináka.


PREŠOV/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti