Opitý minister Sólymos vyčíňal v centre Bratislavy, zadržala ho polícia. Oháňal sa funkciou

László Sólymos.
Zdroj: TASR

Spolu s bratom robili bordel a pobili sa v čínskej reštaurácii na Laurinskej ulici.

Podpredsedu vlády a ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa (Most-Híd) zadržala polícia. Tá v stredu večer po 17.00 hodine zasahovala v centre Bratislavy na Laurinskej ulici. Pri incidente, ktorý sa odohral v čínskej reštaurácii, zadržali aj ministrovho brata, informuje pluska.sk.

Podľa portálu bol Sólymos údajne pod vplyvom alkoholu, bol agresívny a vzpieral sa aj policajtom. "Som minister životného prostredia," vykrikoval.

Podľa portálu hn.online.sk, ktorý cituje očitú svedkyňu, minister vykrikoval, "že mu umiera mama."


Na miesto okrem polície privolali aj sanitku, ktorá po chvíli odišla. „Trvalo to už dlho, možno aj od piatej hodiny. Počuli sme krik, tak sme šli von. Minister ešte s jedným mužom po sebe kričali, myslím, že aj niečo rozbili a nechceli zaplatiť. Po Číňanoch (v reštaurácii, pozn.) hádzali peniaze. Minister chcel aj ujsť, tackal sa,“ popisovala udalosti svedkyňa z neďalekého obchodu.

Podľa Sme.sk sa minister a jeho brat pohádali s personálom a vykázali ich z reštaurácie. Sólymosov brat kopol do sklenenej výplne dverí a rozbil ju. Pri ďalšej potýčke mal minister fyzicky napadnúť zamestnanca reštaurácie.

Predseda vlády SR Peter Pellegrini je znepokojený medializovanými nočnými udalosťami zo strany ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa. Premiér hovoril s ministrom a požiadal ho, aby predstúpil pred verejnosť, vysvetlil svoje správanie a ospravedlnil sa.

Podľa informácií TV Markíza chceli ísť bratia do čínskej reštaurácie len na toaletu, čo sa ale nepáčilo personálu. Vtedy došlo ku konfliktu.

Pozrite si celé video z incidentu. Upozorňujeme, že sú v ňom vulgarizmy:


Polícia reagovala na výtržnosť

Polícia reagovala na výtržnosť na Facebooku. "Včera krátko po 17.00 hod sme prijali na linke 158 oznámenie o výtržnosti v priestoroch ázijskej reštaurácie na Laurinskej ulici v Bratislave. Podľa doterajších informácií dvaja muži slovne ako aj fyzicky napadli personál tejto reštaurácie, pričom po ich vykázaní jeden z mužov poškodil a rozbil sklenenú výplň vchodových dverí tejto reštaurácie. Po príchode hliadka PZ dvoch mužov - L.S. a Z.S. obmedzila na osobnej slobode a eskortovala na policajné oddelenie," napísali.

Doplnili, že poškodením sklenenej výplne dverí bola spôsobená škoda vo výške asi 1.000 eur a zároveň bol jeden zamestnanec reštaurácie privolanou RZP prevezený k ošetreniu do jednej z bratislavských nemocníc.

"Poverený príslušník Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci trestného činu výtržníctva a vo veci trestného činu poškodzovania cudzej veci. Po vykonaní potrebných úkonov boli obaja muži prepustení," dodala polícia.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme László Sólymos

Dôležité udalosti