Vnuk chcel zapáliť babku. Tá našťastie nestratila hlavu

sud.jpg

Oblial ju riedidlom a chcel škrtnúť zápalkou.

Svoju vlastnú babku oblial riedidlom a chcel ju zapáliť. Dvadsaťštyri ročný mladík horľavinou polial aj celý byt a porozbíjal v ňom zariadenie. Besnenie vlastného vnuka ale osemdesiat ročná žena v Humennom, akoby zázrakom zastavila.


Incident medzi mladíkom a starenkou sa stal v tomto vežiaku na druhom poschodí. Osemdesiat ročný žena bola z jeho vyčíňania šokovaná. Jeho ohavný zámer prekazila v poslednej chvíli.

„Polial ma z horľavinou a chcel ma zapáliť, ale vychytila som mu zápalky a šikovne som odišla," opísala nám incident prepadnutá babka Helena Hrehová.

Humenčan je poriadny kvietok

Podľa susedov sa z bytu neozývali hádky prvý raz. Aj deň pred incidentom počuli susedia búchanie a vyhrážanie. Krajská hovorkyňa nám potvrdila, že ihneď po čine mladíka zadržali a dali do cely policajného zaistenia.

Humenčan je pre políciu známa firma. Na krku už mal obvinenia z drogovej činnosti. Dnes bol pred sudcom, kde viac ako hodinu obhajoval svoje správanie. Zo súdu išiel rovno do cely. Za mrežami si posedí 12 mesiacov. Dôvodom je trestný čin výroby omamných látok a obchodovania s nimi.

No pobyt za mrežami sa mu môže predĺžiť. Za incident s babkou mu hrozí až trojročné väzenie. Do kamery svoj čin oľutoval. Babka tvrdí, že keď nemal vypité, tak bol dobrý chlapec.HUMENNÉ/Vladimír Bučko

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti