Súd oslobodil taxikára, ktorý sa dostal do konfliktu so známym lekárom z Nitry

Zničené budovy po zemetrasení v tureckom meste Elazig.jpg
Zdroj: TV Markíza

Za správanie voči taxikárovi dostal od okresného úradu pokutu 30 eur.

Napadol ho zákazník a on mu úder vrátil. Taxikár z Nitry dostal osemmesačný podmienečný trest za to, že udrel zákazníka. Cítil sa však nespravodlivo odsúdený, tvrdil, že sa iba bránil. Súd rozhodoval o prípade znova.

Nočná jazda s opitým zákazníkom sa nezačala dobre. Muž, ktorý nasadol do taxíka, sa správal vulgárne. Okresný súd vymeral taxikárovi osemmesačnú podmienku za to, že zákazníkovi ranu vrátil a navyše mu prirátali aj výtržníctvo.

Peter Kozár si mohol vydýchnuť až po rozsudku krajského súdu, ktorý rozhodoval o prípade pred pár dňami. Ten zrušil napadnutý rozsudok okresného súdu v celom rozsahu a obžalovaného oslobodil spod obžaloby, pretože skutok nie je trestným činom.

Muž, ktorý napadol taxikára, je známy lekár, ktorý pôsobí v nitrianskej nemocnici. Za správanie voči taxikárovi dostal od okresného úradu pokutu 30 eur.

Taxikári to nemajú jednoduché, cestovanie s opitými zákazníkmi môže byť nebezpečné. U nás nie sú od zákazníkov oddelení bezpečnostnou stenou tak ako v niektorých krajinách. Podľa Petra Kozára by to pomohlo k ich bezpečnosti, aj keby tým prišli o jedno miesto pre cestujúceho, ktoré je vedľa vodiča.


NITRA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme NR

Dôležité udalosti