VIDEO: Veľký požiar v Šuranoch majú pod kontrolou, hasiť ho budú ešte celú noc

Škody predbežne vyčíslili na 200-tisíc eur.

Veľký požiar v Šuranoch. Profesionálni a dobrovoľní hasiči už od pondelka bojujú s požiarom výrobnej haly v areáli bývalej firmy Elitex, autoservis aj vedľajšie sklady, kde sa spracovával polystyrén a pneumatiky.

Požiar je podľa zástupcov hasičov momentálne pod kontrolou a nemá možnosť ďalej sa šíriť. V hasení však budú pokračovať celú noc. Doposiaľ sa pri hasení požiaru spotrebovalo asi 500-tisíc litrov vody.

"Jeden z troch zásahových úsekov je stále v plameňoch z dôvodu, že sa tam nachádza najväčšie množstvo pneumatík. Zasahujúci hasiči neustále pracujú v autonómnych dýchacích prístrojoch z dôvodu zmeny šírenia vetra, dôsledkom ktorého je na mieste udalosti nedýchateľný vzduch. Pracovníci KCHL CO vykonávajú v Šuranoch opakované merania škodlivín v ovzduší. Ich hodnoty nie sú škodlivé, avšak môžu byť pre organizmus dráždivé," objasnila hovorkyňa hasičov Zuzana Farkasová.

Polícia na sociálnej sieti informuje, že na miesto nemôže vstúpiť ani polícia a experti. "Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície v Nových Zámkoch začal prípad vyšetrovať ako trestný čin všeobecného ohrozenia," reagovali policajti.

Predbežne vyčíslené škody vo viacerých firmách dosiahli bezmála dva milióny eur.

Hustý a čierny dym sa šíril okolím, vidieť ho bolo na kilometre.


ŠURANY/tvnoviny.sk, TASR
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti