Dôchodcovia medzi sebou zápasili, mladší vytiahol na staršieho vidly. Odniesla si to ruka

Superstar
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Hrozí mu až päť rokov za mrežami.

Tak takýto prípad sa nestáva každý deň. V pondelok (27. 1.) napoludnie s vidlami v ruke vošiel 78-ročná dôchodca cez neuzamknutú kovovú bránku na oplotený pozemok jedného z rodinných domov v Nižnej Šebastovej. Prešiel k vstupným dverám pivnice a drevenou násadou vidiel začal búchať a rozbíjať dvere, ktoré poškodil.

"Muž sa dožadoval vstupu do domu a neustále pritom kričal na majiteľa domu a vyhrážal sa mu. Po tom, ako mu 82-ročný majiteľ dvere otvoril, vidlami mu spôsobil bodnú ranu na ruke. Zranenie si vyžiadalo lekárske ošetrenie. Muži vzájomne zápasili a poškodenému sa podarilo útočníka vytlačil von z pozemku a vytrhnúť mu vidly z ruky," uviedla k prípadu prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Útočník bol podľa jej slov počas niekoľkých minút policajnou hliadkou zadržaný a umiestnený do cely policajného zaistenia."Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie. Zákon pri tomto protiprávnom konaní stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na päť rokov," dodala.

PREŠOV/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prešov

Dôležité udalosti