Sebaobrana pri barovom pulte mu zničila život: Na krku má stále trestné stíhanie

Keď sa však situácia z Martinovho pohľadu stupňovala, použil obranný prostriedok s náplňou z čili papričiek.

Šesť rokov tvrdí, že sa len nutne bránil. Aj napriek kamerovému záznamu je však mladý právnik z Komárna obžalovaný z výtržníctva a ublíženia na zdraví. Prokurátor ho okrem iného vinil aj z toho, že obranný prostriedok s náplňou z čili papričiek nepoužil podľa návodu. Rozhodnúť musí sudkyňa, urobiť tak môže už o týždeň. 

Potyčka medzi dvomi mužmi a Martinom sa začala pri barovom pulte v komárňanskom pohostinstve.

Majiteľka po slovnom konflikte dvoch fyzicky zdatnejších mužov vykázala von. "Počkal som asi 20 minút a chcel som ísť domov. Vtedy som zistil, že ma vonku čakajú tí útočníci. Päť, šesťkrát sa ma snažili udrieť a niekoľkokrát sa im aj podarilo ma udrieť. Raz mi odleteli okuliare, potom mi ich niekto podal," vysvetľoval Martin Meisel.

Keď sa však situácia z Martinovho pohľadu stupňovala, použil obranný prostriedok s náplňou z čili papričiek, ktorý mal celý čas pri sebe. Možné sú dva výstrely, ktoré paralizujú útočníka na 45 minút. "Tým pádom odvrátil ten útok a po dnešný deň je za toto stíhaný," povedal otec obžalovaného Miloš Meisel.

Mužov už odsúdili na peňažný trest a polročnú podmienku za nebezpečné vyhrážanie a prečin výtržníctva. V trestnom rozkaze sa spomínajú údery päsťou, kopance, ale aj vyhrážky smrťou.

Martina však prekvapilo, keď aj jeho obžalovali z výtržníctva a ublíženia na zdraví.

Obvinenie a obžaloba vychádzali aj zo znaleckého posudku, v ktorom znalec uviedol, že Martin strieľal zo vzdialenosti jeden a pol centimetra. Čiže nepoužil obranný prostriedok podľa návodu. Znalec však zmenil posudok dva mesiace pred hlavným pojednávaním. "Uvádza už jeden až dva metre," hovoril Martin Meisel.

Znalec sa na kameru nechcel vyjadriť. Nám však tvrdil, že išlo len o preklep. Teraz je tak na sudkyni, ako tento fakt na pojednávaní vo februári vyhodnotí.

Reportáž nakrúcal Marek Šilhavík.


KOMÁRNO/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sebaobrana

Dôležité udalosti