VIDEO: NAKA zasahovala v dome Dobroslava Trnku aj u Mariana Kočnera

Kailer Yamamoto z Edmontonu oslavuje gól proti Calgary.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Razia prebiehala v Bratislave, Banskej Bystrici aj na Donovaloch.

NAKA od skorého rána zasahovala v dome bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku v Hamuliakove. Samotný Trnka sa k dnešnému zásahu odmietol vyjadriť.

Razia prebiehala aj vo vile Mariana Kočnera na Kolibe a v budovách jeho firiem na Trenčianskej ulici. Polícia mala byť aj v komplexe Bonaparte.

Zdroj: TVNOVINY.sk

"Vzhľadom na to, že v trestných veciach, ktorým sa skupina "Novinár" venuje stále prebieha vyšetrovanie, bližšie informácie v súčasnosti nie je možné poskytnúť," dodáva polícia.

Len včera (29.1.) prehľadali byty a domy niektorých sudcov a nitrianskeho podnikateľa, priateľa Mariana Kočnera, Norberta Bödöra.

Dobroslava Trnku zadržala NAKA 16. januára. Osem hodín ho vypočúvali. Trnka mal byť obvinený za jeho rozhovor s exministrom financií Jánom Počiatkom okolo kauzy Lemikon. Rozhovor zachytila kamera, ktorú mal Trnka nainštalovanú v kancelárii.

Zdroj: TVNOVINY.sk

Trnka už čelí obvineniu zo zneužívania právomocí verejného činiteľa. To bolo voči nemu vznesené v decembri minulého roka preto, lebo neodovzdal orgánom činným v trestnom konaní nahrávku z kauzy Gorila.

Nesúvisiaca razia aj na skládke pri Ivanke

Policajti zasahovali aj na skládke pri Ivanke pri Dunaji, kde už v minulosti boli razie aj v súvislosti s výstavbou bratislavského obchvatu.

Zásah na skládke súvisel s vyšetrovaním enviromentálnej trestnej činnosti. Potvrdila nám to hovorkyňa KR PZ v Bratislave.Tento zásah nesúvisí s raziami u Trnku či Kočnera.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Dobroslav trnka

Dôležité udalosti