Domáce

Naozaj máme jún? Počasie blázni ako v apríli, hoci sa začalo leto

Mračná
Mračná Zdroj: shuterstock.com

Raz je chladno, raz teplejšie. Slnko striedajú prehánky.

Dnes sa oficiálne začalo na celej severnej pologuli astronomické leto, teda o 12.51 h bola severná pologuľa naklonená najbližšie k Slnku a slnečné lúče dopadali kolmo na obratník Raka. Už od zajtra sa začínajú dni pomaly skracovať.


Družica

Nevýrazný studený front, ktorý včera postupoval cez naše územie na juhovýchod, je už niekde nad Balkánom. Po jeho prechode sa od severozápadu rozšíril do strednej Európy výbežok tlakovej výše a po jeho prednom okraji k nám bude postupovať od severu studený front, ktorý zajtra okrajovo ovplyvní počasie na severe a východe Slovenska.

Teploty

Pripravme sa na chladnejší vzduch od severozápadu, preto sa budú teploty udržiavať v intervale 15 až 20 stupňov, iba na juhu v nížinách bude teplejšie, a to do 25 stupňov.

Zrážky

Môže zapršať najmä v severných okresoch a na východe. Výdatné dažde neočakávame. Budú to iba slabé prehánky.

Vietor

Zajtra bude fúkať od severozápadu, a to rýchlosťou okolo 15 až 20km/h. Vo vysokých horských polohách bude o niečo silnejší - do 30km/hod.

Noc

Pred nami je prvá letná noc. Počasie bude zväčša polojasné, iba na severe a východe bude oblačnosti viac a sem tam z nej aj ojedinele spŕchne. Do rána sa ochladí na 12 až 9, na severe na 5 stupňov.

Druhý víkendový deň bude premenlivo oblačný, ale teplota (najmä na juhu) vystúpi o niečo vyššie.

Západ

Bude prevažne polooblačno. Iba v Trenčianskom kraji môže sem-tam spŕchnuť. Teplota vystúpi na 21 až 27 stupňov.

Stred

Horské oblasti stredného Slovenska budú mať o niečo viac oblačnosti ako južné časti. Prehánky sa tiež vyskytnú častejšie na severe, kde vystúpi teplota cez deň maximálne na 16 až 21 stupňov, na juhu sa pri polooblačnom počasí vyšplhá do 26.

Východ

Na východe našej krajiny bude zajtra vládnuť zväčša oblačné počasie miestami aj s prehánkami. Teplota tu vystúpi na 16 až 24 stupňov.

Hory

Aj v nedeľu bude na horách prevládať polooblačné až oblačné počasie s prehánkami, ktoré sa vyskytnú najmä popoludní. V nadmorskej výške 1 500m bude okolo 8 stupňov.

Bio

Biopredpoveď zostáva aj zajtra na 3, čo je mierna záťaž.

Predpoveď na 4 dni

Prehánky čakajte iba ojedinele. Teplota vystúpi na 18 až 27 stupňov. Od utorka do štvrtka má byť na oblohe premenlivá, zväčša veľká oblačnosť s občasným dažďom, prehánkami, ojedinele aj s búrkami.

V utorok a v stredu vystúpi teplota na 19 stupňov na severe, do 26 na juhu územia. Vo štvrtok by sa malo prechodne ochladiť a to na 15 až 22 stupňov.

BRATISLAVA / TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.