Domáce

Predpoveď počasia: Kedy vytiahneme dáždniky a kedy zasa slnečné okuliare?

Slnečné a daždivé počasie
Zdroj: shutterstock

Koniec júna bude ako na hojdačke.

Družica

Nedeľa nebola na celom území slnečná. Počasie na našom území ovplyvňoval už iba slabnúci výbežok tlakovej výše so stredom nad Britskými ostrovmi, ktorý k nám zasahuje od západu.

Jeho vplyv pocítime ešte aj v pondelok. Na severe v nedeľu sem tam slabo spŕchlo, pretože tam zasahoval nevýrazný studený front.


Teplota

Teploty sa v pondelok vyšplhajú vyššie ako včera a naše územie sa bude nachádzať v teplotnom pásme 20 až 25 stupňov, pričom na juhu bude ešte o pár stupňov teplejšie, naopak na severe Slovenska bude o niečo chladnejšie.

Zrážky

Zrážky sa dnes u nás vyskytnú iba ojedinele, a to najčastejšie v horských oblastiach stredného Slovenska. Pribúdať začnú až v utorok, kedy očakávame prechod chladného frontu.

Vietor

Čo sa týka vetra, ten v nedeľu fúkal zväčša od západu, v nárazoch na niektorých miestach dosahoval rýchlosť aj okolo 35 až 50 km/h. Dnes bude jeho smer podobný, teda západný ale mal by mať rýchlosť okolo 25 km/h.

Západ

Na západnom Slovensku bude prevažne polooblačno, iba k večeru začne od západu pribúdať frontálna oblačnosť. Teplota sa popoludní vyšplhá na 25 až 28 stupňov.

Stred

Na strednom Slovensku bude tiež zväčša polooblačno, popoludní sa oblačnosť zväčší a ojedinele sa vyskytnú aj prehánky. Na severe vystúpi denná teplota na 18 až 25 stupňov, na juhu bude teplejšie - do 28.

Východ

Polooblačné počasie bude dnes aj na východe nášho územia. Ak sa vyskytnú prehánky, tak naozaj iba ojedinele, najmä v okolí hôr. Teplota vystúpi maximálne na 18/27st.

Hory

Na horách sa dnešný deň začne tiež prevažne polooblačným počasím, ktoré sa poobede začne meniť na oblačné a nie sú vylúčené ani lokálne prehánky. V nadmorskej výške 1 500 m sa oproti včerajšiemu dňu oteplí na 11 stupňov.

Bio

V utorok sa už počasie na horách zmení. Biopredpoveď zostáva.

Predpoveď na 4 dni

V ďalších dňoch bude počasie veľmi premenlivé. V utorok bude cez naše územie postupovať frontálny systém a to v sprievode oblačnosti, dažďa a prehánok. Ale už popoludní sa oblačnosť začne od západu postupne zmenšovať.

Teplota vystúpi na 17 až 24 stupňov. V stredu a vo štvrtok sa pri premenlivej oblačnosti vyskytnú cez deň miestami prehánky.

Teplota sa bude udržiavať v intervale 17 až 25 stupňov. No a v piatok by už malo byť počasie zväčša slnečné, prípadne iba s malou oblačnosťou a tiež má byť aj teplejšie - od 20 do 27 stupňov.

BRATISLAVA / TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.