Krause: Ak nebudete venovať pozornosť mozgu, on nebude venovať pozornosť vám

Ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock.com

Skúste pár jednoduchých cvičení, ktorými ho môžete stimulovať.

Ak nie je funkčný, nemôžeme robiť nič. Šípite správne, reč je o mozgu. Každá jeho časť je zodpovedná za určité úkony. Isto viete, že ľavá mozgová pologuľa ovláda pravú stranu nášho tela a naopak.

"Jednotlivé asociačné spoje, ktoré máme vytvorené medzi hemisférami, nám môžu pomáhať, aby sme sa mali v živote lepšie. Ľavá hemisféra je zodpovedná za logiku, uvažovanie, myslenie a pravá je zodpovedná za predstavy, fantáziu a snívanie," vysvetlil fungovanie mozgu psychológ Robert Krause.

V najnovšej časti svojej poradne sa rozhodol ukázať neurobické cvičenia, ktoré vám napomôžu rozvíjať sa a stimulovať mozog.

"Prvé je veľmi jednoduché a možno si ho pamätáte z detstva. Pravou rukou točíte v smere hodinových ručičiek, do toho zapojíte ľavú ruku a točíte v protismere hodinových ručičiek. Pri druhom cvičení dáte pred seba na pravej ruke ukazovák, na ľavej ruke zdvihnete palec. Vašou úlohou je tieto dva prsty vzájomne meniť. Väčšine ľudí sa stáva, že im vstupujú oba palce a čudujú sa, prečo je to tak. Ak nebudete venovať pozornosť mozgu, on nebude venovať pozornosť vám," upozorňuje psychológ.

Vo videu si pozrite ďalšie cvičenia, ktorými si môžete precvičiť a stimulovať mozog. Môžete ich robiť v práci alebo po zobudení.

Kto je Robert Krause?


Psychológiu začal študovať pred viac než 10 rokmi. Počas štúdia na vysokej škole napísal dve knihy a niekoľko vedeckých článkov. Pracoval ako dobrovoľník na detskej onkológii a taktiež s telesne a mentálne postihnutými deťmi. Pôsobil tiež ako dobrovoľník Svetovej organizácie UNICEF a viedol prednášky pre projekt Školy pre Afriku.

V roku 2015 bol vybraný medzi TOP 5 podnikateľov zo Slovenska, ktorí popri štúdiu podnikajú, a to ako jediný zástupca z oblasti vzdelávania. Vyškolil niekoľko tisíc ľudí z 13 národností. V súčasnosti zastrešuje predmet Behaviorálna ekonómia v Španielsku na Univerzite v Manrese a vedecký modul aplikácie neuropsychológie v Montessori metóde v Mexiku, Španielsku a v Afrike. Je vysokoškolským učiteľom na Katedre pedagogickej a školskej psychológie na Pedagogickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

Napriek mnohým pracovným úspechom je však Robert najmä človekom, pre ktorého je dôležitá rodina, zdravie, šport, rozvoj a vzťahy. Je šťastne ženatý a je otcom dvoch krásnych dcér - Ellie a Lori.

BRATISLAVA/zg, Teleráno

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti