Viaceré lyžiarske strediská hlásia hotovú katastrofu. Predpoveď je komplikovaná

Kuchyňa v nemocnici.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Prevádzkovateľom vlekom neostáva iné, len veriť, že zima ešte nepovedala posledné slovo.

Tohtoročná zima nepraje lyžovaniu. O ťažkej sezóne hovoria dokonca aj tam, kde sú zásoby snehu zárukou. Hotovú katastrofu však majú v malých strediskách.

Mraky, z ktorých viac prší, než sneží, sú realitou vo väčšine slovenských stredísk. "Najhoršia situácia bola tento rok určite posledný víkend a začiatkom tohto týždňa, kedy tri dni pršalo. Neobišlo to ani naše zjazdovky. Následkom toho bolo v prevádzke len 45 % areálov," reagovala Ľubica Styková z portálu Holidayinfo.sk.

V najväčšom stredisku na Chopku takisto začali sezónu neskôr. Výpadok vraj doháňajú, hoci to ide postupne. "Túto sezónu bojujeme predovšetkým s počasím, a to slabou zimou, veľkým vetrom a zľadovatelými zjazdovkami," povedala brand manažérka strediska Jana Kňavová.

Nech je už akokoľvek, pravdou je, že veľké horské strediská majú garanciu snehu. Horšie sú však na tom nižšie položené zjazdovky.

V Jahodnej pri Košiciach si tiež predstavujú zimu inak. Lyžujú iba na jednej zjazdovke. Druhá je viac-menej zelená. 

Ďalší, napríklad, malý vlek za koncovou dedinou Strelníky. Prevádzkar hovorí, že takú zlú zimu tu ešte nemali. 

Predpoveď počasia na najbližšie dni je pre lyžiarske strediská komplikovaná. Lyžiarom i prevádzkovateľom vlekov neostáva iné, len veriť, že zima ešte nepovedala posledné slovo.

Pozrite si reportáž Jozefa Demetera a Ľuba Fronka.


BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Lyžovačka

Dôležité udalosti