Dôchodkyňu, ktorá sa mala pokúsiť otráviť tri ženy, obžalovali z dvoch zločinov

Ženy, ktoré po vypití jedu takmer zomreli, si však spoločnú otázku - ako je možné, že človek, ktorý ich chcel pripraviť o život, je ešte stále na slobode.

Slovenská Lucrezia Borgia sa zrejme už čoskoro postaví pred súd. Dôchodkyňu zo Šiah, ktorú dlho podozrievali z toho, že sa pokúsila postupne otráviť najmenej tri ženy, obžalovali. Tá ale všetko popiera a v nedeľu tento neuveriteľný prípad prejednával súd.

Dôchodkyňa si postupne požičala od troch žien väčšie sumy peňazí. Pani Jana jej dala 10-tisíc eur. Keď ich však žena nevracala, Jana si ich pýtala späť. Dôchodkyňa teda prišla na kávu vec predebatovať.

Jane prišlo odrazu prišlo zle, mala sucho v ústach, nevedela stáť na nohách a chytali ju kŕče. Skončila v nemocnici. O dva týždne keď znova spolu pili kávu sa to zopakovalo. Kolaps, nemocnica a podozrenie na mozgovú príhodu. Testy ukázali, že v káve bol atropín.

Jedovatý alkaloid sa bežne nachádza v prírode v ľulkovci zlomocnom. Môže byť nebezpečný už pri veľmi malých dávkach.

Rovnako ako pani Jana pochodila aj ďalšia žena. Tiež skončila na áre po popíjaní čaju s dôchodkyňou a tiež jej požičala peniaze.

Keď sa to prihodilo tretej žene, pochopili, že to môže byť pre peniaze. Dokázať, že jed im dala do kávy dôchodkyňa, však nevedeli. Polícia napokon zhromaždila dostatok dôkazov a obvinila ju z pokusu o ublíženie na zdraví.

Dva a pol roka po obvinení dôchodkyne vo veci nastal ďalší posun. Prokurátorka ju teraz obžalovala z obzvlášť závažného pokračujúceho zločinu podvodu a obzvlášť závažného pokračujúceho zločinu vraždy v štádiu pokusu.

Ženy, ktoré po vypití jedu takmer zomreli, sa momentálne už nechcú vracať k boľavým spomienkam.

Kladú si však spoločnú otázku - ako je možné, že človek, ktorý ich chcel pripraviť o život, je ešte aj po toľkých rokoch stále na slobode.


ŠAHY/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pokus o vraždu

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.