Štát ide predať kúpele, ktoré fungovali od začiatku 19. storočia

Kúpele Brusno
Zdroj: TASR

Keďže ich majitelia neplatili úvery, dane a odvody, konkurzný správca ich poslal do dražby.

Štát do niekoľkých dní predá kúpele v Brusne. Síce ich nevlastní, ale keďže neplatili úvery, dane a odvody, konkurzný správca ich poslal do dražby.

Situácia v brusnianskych kúpeľoch na Horehroní je kritická. Pred mesiacom skupina zhruba 30 mužov začala pri plnej prevádzke vypratávať z kúpeľov nábytok. Za akciou stál Marián Sabó. Tvrdí, že kúpeľom kedysi požičal peniaze. V hotovosti.

Zdroj: TV Markíza

Kúpele meškali so splátkami dlhu štátnej záručnej banke, narastal im dlh na poistnom aj na daniach. A skrachovali. „Kúpeľom sa prakticky minuli peniaze na úhradu záväzkov. Ukazovateľ likvidity padol v rokoch 2017 a 2018 takmer na nulu. Znamená to, že spoločnosť nemala žiadne hotovostné finančné prostriedky na zaplatenie faktúr a ďalších dlhov," informuje Indexpodnikatela.sk:

Hodnotí situáciu v Brusne spoločnosť skúmajúca účtovné závierky podnikov. Štát kúpele poslal do konkurzu. Šéf a niekdajší faktický majiteľ kúpeľov Štefan Hrčka sa počas konkurzu ocitol na vedľajšej koľaji. Tvrdí, že majetok kúpeľov sa predáva pod hodnotu.

Konkurzný správca I&R Konkurzy a reštrukturalizácie ubezpečuje, že spôsob a podmienky speňažovania majetku úpadcu verejným ponukových konaním považuje za nanajvýš transparentný a efektívny.

Nového majiteľa kúpeľov vyberie zrejme ešte tento týždeň.

Tému spracoval reportér Tomáš Velecký.


BRATISLAVA, BRUSNO/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Spor

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.