Vietor strhol strechu v Žiari nad Hronom, spadla na autá

Ilustračná snímka.

Pre ľad a silný vietor uzavreli Donovaly.

Silný vietor vyčíňa už druhý deň na celom Slovensku. Meteorológovia vydali aj pre utorok výstrahy druhého stupňa vo viacerých okresoch. Vysoké Tatry sužuje silný vietor a husté sneženie, na cestách sa tvoria snehové záveje.

Vietor narobil škody už v pondelok, keď strhol strechu v Senici. Zranilo sa pri tom len 10-mesačné dieťa.

V utorok doobedu strhol vietor strechu v Žiari nad Hronom, spadla na autá. Našťastie sa ale nikto nezranil. Na mieste sú policajti. Tí o udalosti informujú na sociálnej sieti.

Zdroj: Polícia SR

Donovaly boli uzavreté

Horský priechod Donovaly, ktorý v utorok predpoludním uzatvorili pre všetku dopravu z dôvodu nepriaznivého počasia, je už prejazdný bez obmedzení. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) a Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici.

"V týchto chvíľach sú všetky cesty v Banskobystrickom kraji a aj horské priechody prejazdné bez obmedzenia," informuje polícia na sociálnej sieti.


SSC na webe zjazdnost.sk zároveň upozorňuje vodičov na zníženú dohľadnosť na 100 metrov pre silné sneženie, prípadne dážď v lokalitách Tatranská Štrba, Levoča, Dobrá Niva, Kremnička, Zvolenská Slatina a Hronská Breznica. Varuje tiež pred silným vetrom, ktorý na severovýchode Slovenska miestami vytvára snehové jazyky.

Výjazdy hasičov po celom Slovensku

Hasiči počas utorka do 13.00 h vykonali zatiaľ 66 výjazdov, najviac v Banskobystrickom (14) a Nitrianskom (13) kraji. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). Výjazdy súviseli s nepriaznivou poveternostnou situáciou.

Situácia v Bratislavskom kraji je podľa Farkasovej pokojná, hasiči podľa nej nezasahovali ani raz. Pri výjazdoch od rána zasahovalo 132 profesionálov a 50 dobrovoľných hasičov.

BANSKÁ BYSTRICA/tvnoviny.sk, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Donovaly

Dôležité udalosti