Na modlitbovom stretnutí v Bratislave sa stretli stovky ľudí

Ľudia si na stretnutí vypočuli farára Mariána Kuffu, ktorého kázne organizátori premietali na plátne a spoločne sa pomodlili.

Na modlitbovom stretnutí pred Úradom vlády SR v Bratislave sa v utorok zišli stovky ľudí, aby sa pomodlili za riadnu rodinu. Jej organizátori na ňom poukazovali na riziká Istanbulského dohovoru.

"Tretí rok už chodíme po Slovensku a vysvetľujeme riziká Istanbulského dohovoru, respektíve gender ideológie, ktorá v ňom je skrytá. Keď sme si vlastne prečítali viackrát tento Istanbulský dohovor, tak vidíme tam mnohé veci, ktoré nieže pomáhajú pri pomoci ženám, ktoré sú týrané, ale práve naopak, robia prekážky," povedal Pavol Vilček zo Slovenského dohovoru za rodinu (SDZR).

Ľudia si na stretnutí vypočuli farára Mariána Kuffu, ktorého kázne organizátori premietali na plátne a spoločne sa pomodlili. Kuffa na stretnutie osobne neprišiel, pretože mu to podľa jeho slov zakázal diecézny biskup.

SDZR vyzvalo ústavných činiteľov SR, aby písomne oznámili Rade Európy, že Slovensko sa nehodlá stať zmluvnou stranou Istanbulského dohovoru, nakoľko je v ňom ukrytá "škodlivá" gender ideológia, ktorá je podľa SDZR proti Bohu, vede a prírode.


BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Modlitba

Dôležité udalosti